Garderoba na jesień i zimę

Każda pora roku ma swoje prawa także w kwestii strojów. Niejednokrotnie zdarza się tak, że lato kończy się nagle, a upalne dni zastępuje zimno. Wraz ze spadkiem długości dnia spada temperatura, a opadów jest coraz więcej. Z tej przyczyny nierzadko zdarza się, że taki niespodziewany „atak” jesieni powoduje podwyższoną konieczność zakupu nowej odzieży. Dotyczy to nie tylko osób próbujących podążać za modą.

buty

Autor: Sjoerd Lammers
Źródło: http://www.flickr.com
Rzeczy jesienne są grubsze, a także najczęściej utrzymane w odmiennych odcieniach niż te popularne w lecie. Wielobarwne, na przykład jaskrawe czerwone sukienki zastępowane są strojami o odcieniach bardziej stonowanych (). Można przykładowo zauważyć tendencję do nagminnego wybierania strojów w odcieniach tradycyjnie kojarzących się z jesienią, a więc brązie, ciemnej żółci i szarościach. Zima (zimowe kolonie dla dzieci i młodzieży) to z kolei czas ubrań z grubych tkanin, długich płaszczy i różnorodnych dodatków.

Elegancja na jesieńW każdym momencie roku zdarzają się okazje wymagające eleganckiego stroju. W chłodnym okresie rzecz jasna powinny to być ubrania cieplejsze. Przykładowo eleganckie czarne czółenka (zobacz na:

na obcasie nadają się tylko na pogodne jesienne dni, w okresie zimowym zwykle dozwolona jest zamiana butów tego rodzaju na czarne botki lub kozaki. Bardzo ważne, by buty te nie były wyzywające i spełniały najważniejsze reguły elegancji. Jesienne ubrania na odświętną okazję powinno się uzupełniać pasującymi okryciami wierzchnimi. Na eleganckie okazje dla obu płci musi być to płaszcz, ponieważ kurtka jest niezbyt eleganckim dodatkiem.

Jeśli ciekawi Cię prezentowany tekst oraz masz chęć dowiedzieć się więcej na ten temat, to niewątpliwie polecany artykuł (https://www.intersport.pl/sporty/fitness-trening/odziez-treningowa/dresy-treningowe-meskie.html) będzie tutaj bardzo pomocny.

Ma to szczególne znaczenie w przypadku mężczyzn, od których sytuacja wymaga założenia garnituru.

Na sportowo
Również miłośnicy rzeczy sportowych mogą znaleźć coś dla siebie na chłodne miesiące. Takie rzeczy bywają nawet cieplejsze i bardziej komfortowe od innych. Przykładem mogą być sportowe lub górskie kurtki, które mają elementy z polaru i posiadają specjalny system izolacji od zimnego powietrza (). Tego typu ubrania wykorzystywane są przykładowo przez miłośników nart i snowboardu. Rozmaite firmy kojarzone ze sportowym obuwiem również oferują modele na zimniejsze dni. Przykładowo obuwie zimowe Adidas są dość bogato reprezentowane i obejmują między innymi modele ocieplane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *