Ozdoby ścian

Różnobarwne dekoracje ozdabiają przede wszystkim ściany w pokojach dla dzieci. Wnętrza ozdobione podobiznami ukochanymi postaci z bajek i zwierzątek pozwalają wejść do świata wyobraźni i dają dzieciom malownicze pomysły do zabawy. Przy użyciu fototapety możemy wyzwolić w sobie dziecko i przemycić do każdego z naszych wnętrz co nieco fantazji.

Fototapeta z motywem abstrakcyjnym

Autor: art.widi.pl
Źródło: http://art.widi.pl

Jak przygotować tło pod fototapetę?

Jeśli planujemy kupno fototapety naścienne powinniśmy pomyśleć nad całokształtem aranżacji. By grafika płynnie wynurzała się z tła, czyli ściany, należy dopasować do niej trafny kolor, za pomocą którego motyw stanie się harmonijnym elementem aranżacji wnętrza. Kolor ściany która jest tłem fototapety lub ściany obok może być jednym z odcieni wykorzystanych w grafice.

Jeżeli twierdzisz, że prezentowany tu tekst jest wartościowy oraz poszukujesz czegoś pokrewnego, to kliknij oprócz tego ten odnośnik, a odnajdziesz więcej informacji technika diamentowa Wrocław.

Wynik jest niezwykły, a motyw graficzny wtapia się w aranżację.

Jak wybrać fototapetę pasującą do wnętrza?

Motyw graficzny i kolorystyka przewodnia fototapety muszą być dobrane do aranżacji wnętrza. I tak np. do stylizacji Pop-art doskonale będą pasować grafiki pokazujące gwiazdy filmowe lub też motyw puszki coca-coli w szalonych zestawieniach kolorystycznych.

Fototapety kuchenne, kawa

Autor: art.widi.pl
Źródło: http://art.widi.pl

Z kolei w kreacji vintage łączymy elementy stare z nowymi. Gabinet urządzony w tym trendzie można przystroić fototapetą obrazującą starą mapę świata.

Dekoracje i dodatki

Monochromatyczne aranżacje przyozdobione fototapetą można ekstra ożywić przez wybór akcesoriów i dekoracji nawiązujących do tematyki grafiki lub jej kolorystyki. Przykładowo, jeśli wydruk ukazuje krajobraz na wielkomiejską ulicę, utrzymany jest w odcieniach szarości, a jeden z fragmentów widoku został uwypuklony kolorem czerwonym, wtedy można dokupić trochę przedmiotów dekoracyjnych w odcieniu czerwieni.

Odcień może powtórzyć się również na tkaninie, kapie, chodniczku lub poduchach rzuconychułożonych na komplecie wypoczynkowym.

Odkryj ciekawe propozycje na: Fototapety z

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *