Jakie perspektywy można zyskać wybierając turystykę i rekreację?

Studia na kierunku Turystyka i rekreacja jest połączaniem umiejętności teoretycznych i praktycznych dotyczących wielu innych dziedzin, takich jak wiedza o środowisku, kultura, nauki humanistyczne, nauki ekonomiczne i prawo. Najlepszym kandydatem na wspomniane studia jest osoba, pasjonująca się tą dziedziną, oraz podróżami, aktywnością fizyczną i metodami spędzania wolnego czasu.

Uczelnie wyższe, otwierające ten kierunek, umożliwiają nabycie informacji o zjawiskach odnoszących się do tej dyscypliny oraz metodach ich kształtowania. Studenci uczą się projektowania oferty turystycznej dla zróżnicowanych grup odbiorców, nawiązywania kontaktów i komunikowania się a także zastosowania nowoczesnych środków przetwarzania i przesyłu informacji. W harmonogramie studiów Turystyka i rekreacja, zawarte są również przedmioty, dzięki którym żak zdobywa umiejętności w zakresie promocji wydarzeń turystycznych. Oprócz standardowych kursów maja miejsce też seminaria letnie i zimowe oraz zajęcia terenowe. Zazwyczaj konieczna jest nauka dwóch języków obcych.

książka

Źródło: www.morguefile.com

Studia turystyka – https://www.eccotravel.eu/chiny/ – i rekreacja dostarcza szerokich możliwości na rynku pracy ,a także mnóstwo ścieżek rozwoju. Student wspomnianego kierunku ma zróżnicowany wybór branż, z którymi ma możliwość związać własną ścieżkę zawodową oraz wiele stanowisk, jakie może objąć. Po zakończeniu nauki, absolwent może pracować w wydawnictwie projektującym informatory turystyczne, biurze podróży, jako manager w hotelu, czy pilot wycieczek.

Interdyscyplinarność jaką wyróżnia się turystyka i rekreacja ,a także mnogość i dywersyfikacja ścieżek rozwoju zawodowego, które ma możliwość wybrać absolwent wspomnianego kierunku sprawiają, że jest on jednym z ciekawszych kierunków kształcenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *