Montowanie drzwi w mieszkaniu

Drzwi są bardzo ważnym elementem każdego domu. Zależnie od miejsca, w którym się znajdują, różnicuje się ich funkcja, a co z tym związane wygląd i tworzywo, z jakiego są zrobione. Drzwi zewnętrzne, prowadzące w głąb domu, powinny być najbardziej trwałe ze wszystkich. Niezwykle ważną funkcję pełnią tu zamki oraz różnorodne zabezpieczenia przed kradzieżą. Dlatego takie są zbudowane z grubych, odpornych materiałów.

drzwi Invado

Drzwi wewnętrzne natomiast w większości sytuacji nie wymagają aż tak dużej liczby zabezpieczeń. Producenci starają się, by ich produkty gwarantowały bezpieczeństwo mieszkańcom przy jednoczesnym spełnianiu wymogów estetycznych. Kolejnym typem będą drzwi stosowane nie w miejscach zamieszkania, a w miejscach użyteczności publicznej. Drzwi dostosowane do witryny sklepowej czy innego punktu usługowego powinny automatycznie spełniać zupełnie inne wymogi. Można to obserwować na przykładzie takich miejsc jak banki czy kantory, gdzie prawdopodobieństwo włamania jest bardzo duże. W tego typu miejscach każda część budynku musi posiadać wiele zabezpieczeń.

Przygotowania do montażu
Montaż drzwi nie musi być procesem skomplikowanym. Poziom trudności zależy przede wszystkim od lokalizacji, a co się z tym wiąże – od rodzaju wyrobu. Występuje bowiem parę typów drzwi, a także wiele materiałów, z których będą wykonane. Są to takie tworzywa jak drewno, a wykorzystuje się różne jego gatunkiużywa się różnych gatunków, tworzywa sztuczne oraz metal. Istotne jest by ustalić wcześniej, w którą stronę drzwi mają się otwierać. Do wstawienia drzwi można wezwać specjalistę lub wynająć firmę. Można także zrobić to własnoręcznie. W tej drugiej sytuacji należy zgromadzić potrzebne środki i narzędzia, jak na przykład listwy wykończeniowe marki Invado, jak również zdobyć wiedzę w tym zakresie.

Drzwi D’artagnan Solei

Autor: INVADO
Źródło: INVADO

Montaż
Najbardziej istotnym elementem są ościeżnice. To właśnie ościeżnica (www.invado.pl/produkty/oscieznice) jest tą montowaną częścią. W pierwszej kolejności łączy się ze sobą jej elementy. Po wstawieniu ościeżnicy (np. takiej): we wcześniej przygotowanym otworze, przytwierdza się ją przy użyciu kotw. Trzeba pamiętać o częściach, mających za zadanie tłumić niepożądane odgłosy. W następnej kolejności dokonuje się uszczelnienia przy użyciu pianki montażowej. Kolejnym procesem jest montowanie zawiasów. Istotnym elementem są także listwy przypodłogowe drewniane (www.invado.pl/produkty/listwy-przypodlogowe) lub z innych tworzyw.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *