Rynek nieruchomości we Wrocławiu w dobie kryzysu

Dzięki bardzo dużemu zaciekawieniu udziałowców Wrocławiem, miasto to zaczęło się żwawo rozwijać. Zaraz po Warszawie jest ono dziś jednym z najogromniejszych rynków powierzchni biurowych w w naszym kraju. Dzieje się tak także, dlatego, albowiem Wrocław jest idealnie położony.

Nie tylko Warszawa przyciąga inwestorów

Najczęściej zakłady tworzone są w okolicy większych miejscowości. Kraków, Wrocław czy Gdańsk to najczęstsze wybory wśród inwestorów. Widać wyraźnie nie tylko stolica jest popularna wśród inwestorów. Powodem tego są wyższe koszty najmu biura i najwyższe pensje w kraju. Firmy preferują otwierać zakłady w pobliżu pozostałych miast, gdzie dostępna jest identyczna kadra z równie dobrym poziomem edukacji, ale o znacznie mniejszych wymaganiach finansowych. Wystarczy sprawdzić oferty – lokale do wynajęcia we Wrocławiu są o ok.40 % tańsze niż w stolicy.Dodatkowym plusem są oczywiście utworzone SSE, w których przedsiębiorstwa prowadzące działalność płacą wiele niższe podatki. Firmy wybierają Wrocław

biuro

Autor: Zehnder Polska Sp. z o.o.
Źródło: Zehnder Polska Sp. z o.o.

Wiąże się to z bezpośrednim połączeniem drogowym z takimi zagranicznymi miastami a raczej stolicami jak Praga, Berlin czy też Wiedeń. Bez spornie też jest bezpośrednie połączenie ze stolicą naszego państwa. Dlatego też bezustannie rośnie zaciekawienie Wrocławiem najemców, którzy szukają nowych siedzib. Pomimo kryzysu są konstruowane wciąż nowe powierzchnie biurowe we Wrocławiu, które mają do zaproponowania znacznie lepsze standardy aniżeli te, które zbudowano niedawno. Te wyższe standardy to na przykład podwieszane sufity, monitoring lokalu czy też nowe systemy przeciwpożarowe. Biura te są nowocześniejsze i bardziej wytworne.

Biura pośrednictwa nieruchomościami

Kiedy chcemy najmować swoje mieszkanie należy skorzystać z pomocy przedsiębiorstw zajmujących się tym. Jeśli szukamy biura do wynajęcia, z pewnością nam pomogą. Ich usługa polega na całkowitej usłudze wynajmu, czyli sporządzenie oferty, prezentacja mieszkania, znalezienie najemcy, sprawdzenie go, spisanie umowy, pobór opłat w trakcie najmu.

To świetnie, że masz ochotę uzyskać podobne informacje na prezentowany temat, ponieważ klikając na odnośnik, poznajesz praktyczne materiały na podnoszone zagadnienie.

Kiedy najemca zrezygnuje czy też zakończy najmowanie naszego lokalu mieszkalnego to przedsiębiorstwo to przygotuje finalny protokół, rozliczy się z opłat licznikowych a potem uzyska nowego najemcę. Dzięki temu mamy gwarancję, że mieszkanie nasze zostanie wynajęte właściwym i zweryfikowanym najemcom. Także przedsiębiorstwo to daje nam gwarancję na ciągłość wynajmu.

Wynajem lokali we Wrocławiu czy też innym miasteczku zobowiązuje do znajomości konkretnych postępowań prawnych. To niekiedy powoduje obarczenie znacznym niebezpieczeństwem, gdy sami na własna rękę mamy zamiar zająć się najmem. Prócz tego jest to czynność wymagająca sporej ilości wolnego czasu i zobowiązuje do dyspozycyjności. Dlatego warto skorzystać ze wsparcia specjalistycznych firm. Korzystając z ich usług uzyskamy dostęp do ich stażu, wiedzy oraz przydatnych informacji. Wiele tego rodzaju firm z łatwością można znaleźć poprzez internet.

źródło: Surfland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *