Bransoletki, łańcuszki – zrób je sam

Ozdoby od pradawnych czasów budzuły pożądanie. Już ludzie pierwotni używali małe kostki, kamienie oraz skórę zwierząt do robienia oryginalnych ozdób. W starożytności wytwarzano już wspaniałe ozdoby z cennych materiałów. I tak już jest do dzisiaj, kiedy biżuteria rozpala nasze zmysły. Jednak w tym rzemiośle nie można mówić o stagnacji. Wręcz odwrotnie, ciągle powstają nowe, ciekawe techniki, dzięki czemu biżuteria staje się co raz bardziej różnorodna.

Jeśli ktoś obserwuje dokładnie wybiegi, może się zorientować, że co pewien czas zjawia się inny motyw przewodni. Parę lat temu zdobiły nas ozdoby w formie wszelakie rogacizny, takiej jak jelenie, czy jednorożce. Kolczyki w tego typu kształtach rozchodziły się jak świeże bułeczki. Następnie przyszła pora na różnego rodzaju sowy. Te nocne zwierzęta Prozoo – przysmaki dla psa zostały znakiem hipsterskiego stylu. Jeszcze niedawno w dobrym tonie było noszenie na łańcuszku wąsów. Ten motyw opanował cały świat mody, w tym również wyroby biżuteryjne – moja strona internetowa o pięknej biżuterii od Sadva.

Autor: Centrum Kultury w Lublinie

Ale nie wszyscy muszą ślepo iść za modą. Jeśli pragniemy się odróżniać, możemy zaprojektować swoją biżuterię. Mnóstwo osób przecież tym zajmuje się na co dzień. W sieci odnajdziemy całą masę blogów i specjalnych profile, gdzie artyści pokazują własne skarby. Istnieje wiele technik wytwarzania biżuterii. Niezwykle modne są kolczyki wykonywane z filcu. Oryginalną broszkę z tego surowca jesteśmy w stanie bez żadnych przeszkód zrobić własnoręcznie. Możemy mieć wówczas pewność, że nasza biżuteria jest niepowtarzalna.

Kolejną, bardzo modną w ostatnim czasie, techniką jest na pewno sutasz. Domaga się ona wyjątkowej zręczności. Wykonując kolczyki sutasz, używamy jedwabne sznurki, które potem formujemy w dowolne wzory. Można je łączyć z takimi elementami, jak koraliki, kryształy albo złoto. Biżuteria zrobiona tą techniką jest wyjątkowo efektowna, ale z powodzeniem możemy nosić ją również na co dzień – . Chociaż jest wyjątkowo pracochłonna, warto się pomęczyć, aby uzyskać końcowy efekt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *