W jaki sposób zorganizować niezapomniane wczasy w Polsce

Kaszuby

Autor: glencharnoch
Źródło: www.flickr.com

Porównując ceny, czasami korzystniejsze okazują się wakacje – zerknij na chorwacja autokarem – w nad Morzem Śródziemnym niż w kraju. Spryciarze jednak potrafią sobie z tym poradzić. Polskie morze i góry to idealne miejsca na odpoczynek. Jak wyjechać na cudowne wakacje?

Agroturystyka zapanowała u nas na dobre, a Internet pozwala na wyłapywanie ciekawych okazji. Jeśli chcemy zaplanować wyjątkowo miłe wakacje, warto zrezygnować ze spontaniczności. Wcześniejsza rezerwacja pozwoli na korzystną oszczędność, dzięki której można przykładowo wyjechać na dłużej. Należy najpierw zastanowić się: dokąd pojechać na wakacje? Nie tak łatwo się zdecydować, ponieważ wyjątkowych miejsc u nas jest bardzo dużo.

A może Kaszuby?Pogoda nad polskim morzem jest często podła dla chcącego ciepła turysty, jednak to nie może zniechęcać. Na pewno każdy ma dobre wspomnienia związane z naszymi długimi i piaszczystymi plażami, więc dobrze wybrać się na urlop właśnie tam. Można jednak uwzględnić pecha pogodowego i wybrać część wybrzeża, w której nie ma takiej opcji, by się źle bawić – warto udać się samochodem. Od razu więc nasuwają się Kaszuby. Jeziora, lasy i naturalnie morze – to zupełnie wyjątkowy region Polski.

Domki letniskowe na Kaszubach albo chociażby wybór pokoju w kaszubskim domu to faktycznie niewielki koszt. Na portalach zakupów grupowych można też odszukać najtańsze noclegi. Najlepszym pomysłem okazują się wakacje w niewielkiej wiosce, nieco z daleka od tłoku – więc można zyskać ciszę i spokój na plaży. Tereny dookoła Jastrzębiej Góry są wyjątkowo urodziwe, a jednocześnie są tak blisko „cywilizowanego świata”, że łatwo zmienić klimat na rozrywkowy w dowolnym momencie.

Będąc tak naprawdę niedaleko Helu i Trójmiasta, nie da się znudzić nawet wtedy, gdy temperatura spada do 15 stopni. Zamiast grać w karty i narzekać, każdy może wsiąść w samochód i zobaczyć Gdańsk, odwiedzić ORP Orła i Błyskawice w Gdyni, a także „polansować się” na sopockim molo.

Oprócz oglądania cywilizacji i zabytków, warto wybrać się na wycieczkę przez Kaszuby. Pozwoli ona od razu odpowiedzieć na pytanie, dlaczego ta kraina nazywana jest Szwajcarią kaszubską. wakacje (dodaj serwis do stron zaufanych)

Źródło: www.domki-letniskowe.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *