Kancelaria prawna

Oto niedługi tekst, w jakim w kilku krokach objaśnię, co trzeba zrobić, by założyć spółkę z.o.o.. Założenie spółki z o.o. to proces, który może trwać kilka tygodni, lecz znacznie skróci się, jeśli opłacimy usługi kancelarii prawnych lub radcy prawnego.

prawo - książki

Na starcie trzeba stworzyć umowę w formie aktu notarialnego. Do tego [potrzebna jest naturalnie pomoc notariusza.

Zajrzyj na moje hiperłącze – tam oczekuje na Ciebie kolejna porcja rewelacyjnych artykułów. Nie odkładaj tego na później! Będzie fajnie, jeżeli napiszesz swą ocenę.

W umowie zawieramy najistotniejsze informacje i deklarujemy ciało zarządcze spółki.

Następnie trzeba określić kapitał zakładowy, minimum 5000 zł.

Kończąc proces, biznes musi być zarejestrowany. W pierwszej kolejności w KRS, dokąd w terminie do 6 miesięcy od podpisania umowy należy złożyć umowę spółki, dokumenty rejestrowe i dowód wpłaty na 1500zł (opłata manipulacyjna). Trzeba nie zapomnieć także o liście wspólników i ich danych osobowych. W następnej kolejności przychodzi czas na uregulowanie formalności w Fiskusie, Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych i GUSie. Od tego roku firmę można zarejestrować elektronicznie, ale związane jest to z przymusem posiadania podpisu elektronicznego.

Jak już napisałem za początku, zakładanie spółek z.o.o. może znacznie ułatwić asysta radców prawnych. Kancelaria prawna GMLegal z Katowic są w stanie wypełnić formalności tylko w parę dni. Oprócz tego pomagają w spisywaniu umowy, co pozwala wystrzec się wszelkich niedociągnięć i kłopotów pojawiających się razem z spisywaniem tak ważnego zobowiązania. Skorzystanie z usług kancelarii prawniczych wiąże się z bonusowym kosztem, ale jest to nic w porównaniu z korzyściami, jakie otrzymamy. Aby znaleźć właściwe biuro, trzeba tylko wklepać w Google np. „radca prawny GMLegal z Katowic” lub kancelaria prawna GMlegal z Katowic (oczywiście, miasto trzeba zmienić pod siebie) i pojawi się nam mnóstwo adresów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *