Pomysł na piękny ogród.

Wiejski ogród

Autor: ChodHound
Źródło: http://www.flickr.com

Na samym początku warto oczyścić ogród z niepotrzebnych chwastów bądź na przykład z rozmaitych resztek po budowie. Potem trzeba przyszykować odpowiednie podłoże pod kwiaty. Jeśli istniejąca gleba jest sypka to oznacza, że jest nazbyt piaszczysta, zaś, jeśli zbija się w bryły to jest zytnio gliniasta. Tą piaszczystą trzeba wzbogacić w próchnicę, a do tej drugiej dołożyć gruboziarnistego piasku albo drobnego żwiru. Bardzo ważne jest też pH podłoża. Rośliny rosną najlepiej w glebie o pH obojętnym. By określić kwasowość gleby trzeba zakupić kwasomierz polowy czy też elektroniczny.

Jeżeli okaże się, że nasza gleba jest za bardzo kwaśna wystarczy pomieszać ją z nawozem wapniowym. Wszystkie wyżej przedstawione wskazówki, co w danym wypadku powinno się uczynić ukaże nam portal ogrodniczy. Gdy będziemy się stosować do wszystkich porad w nim umieszczonych na pewno stworzymy cudowny ogród. Powracając do naszego ogrodu mamy już należycie przygotowane podłoże pod florę.

Ogród, schody, kostka brukowa

Autor: Bruk-Bet
Źródło: Bruk-Bet

Należy teraz się zastanowić, jakie chcemy rośliny a także budowle ogrodnicze, ponieważ zarówno jedno jak i drugie jest bardzo ważne, by posiadać bardzo ładny ogród. Można przykładowo postawić śliczną altankę czy też zbudować oczko wodne. Co do roślinności to już wszystko pozostaje w prywatnym guście każdego z nas. Mogą to być rozmaitego rodzaju kwiaty, krzaki czy także drzewka. Ale na pewno w każdym ogrodzie będzie trawnik. Można go rozłożyć z rolki bądź wysiać z nasion. Taki trawnik najkorzystniej jest zakładać na wiosnę. Posiadamy już przepiękny, wymarzony ogród, w którym przepadamy spędzać czas. Jest on naszą ucieczką od szarej rzeczywistości i zakątkiem, w którym możemy nabrać sił. Aby jednak było tak stale trzeba o niego dbać przez cały rok. Trzeba go użyźniać, podlewać, kosić trawę, przycinać krzewy i drzewka oraz odpowiednio zabezpieczać je na zimę. Kiedy te wszystkie prace będziemy wykonywać regularnie nasz ogród będzie śliczny przez cały rok. ogród (więcej na tej stronie)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *