Ozdoby z filcu

Filc to błędnie pomijany materiał. Wyróżnia się on sporą uniwersalnością – można tworzyć m.in. obuwie, ścierki do czyszczenia i ozdoby z filcu. Filc świetnie pasuje do przemywania wszelkiego typu szklanych obiektów. Jeśli chcesz mieć ścierkę, która efektywnie obmyje okulary z smug, postaw na produkt filcowy. Nie inaczej jest w wypadku cennych obiektywów lustrzanek – każdy dobry operator takiego cudeńka pamięta, że najskuteczniej przecierać soczewki ścierką z filcu.

Styropianowe ozdoby ścienne

Autor: Saarpor
Źródło: Saarpor

Jesteśmy pewni, że nie wiecie, jak bardzo ten materiał jest znajomy ludziom. Najprawdopodobniej technologie jego robienia ludzkość wynalazła, zanim tkano pierwsze materiały. Sporo wykopalisk archeologicznych udowodniło, że człowiek potrafił pozyskiwać filc już 6000 lat przed narodzeniem Chrystusa. Za nami wieki, a filc jest ciągle w użyciu przez ludzkość, chociaż dziś trochę wypadł z łask. Trudno domyślić się czemu, jeśli uwzględni się wszechstronność oraz niezaprzeczalne walory modowe.

Panie, które chcą nosić niebanalne kreacje, muszą wiedzieć, że ten materiał (okazyjne druk na dzianinach: www.tritex.pl/) jest zapewnieniem fantazyjności. Na dodatek zakładanie ubrań i elementów z filcu powoduje, że wokół nosicielki tworzy się przyciągająca atmosfera staroświeckości. Jest tak , gdyż filc był modny w pierwszych dekadach dwudziestego wieku. Panowie z rozwiniętych państw świata z tamtych czasów kochali nosić rozmaite elementy z filcu – głownie kapelusze.

Co interesujące, filc nie nadaje się tylko do produkcji szmatek czyszczących i części ubioru, takich jak torebki z filcu. Ten znakomity materiał znajduje rolę w różnorakich rurach. Filc idealne nadaje się do produkcji jakościowych uszczelek, które wyróżniają się solidnością. Jest niezbędny przy wyrabianiu maleńkich elementów do instrumentów muzycznych. Mocno wygłusza, zatem zwykle używa się go jako wykładzinę. materiał (http://lamalama.pl/)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *