Komfort odpoczynku na wagę złota

Po wielogodzinnej pracy i codziennych stresach każdy marzy o spokojnym śnie w komfortowym szerokim łóżku w zaciszu sypialni. Naukowcy dowiedli, że to właśnie optymalny pod względem długości sen przy zachowaniu prawidłowego ułożenia ciała jest podstawą regeneracji, prawidłowych procesów pamięciowych i zdrowia całego organizmu. Można się spierać, czy optymalne warunki snu zapewni nam pościel satynowa czy tradycyjna, sztywna od krochmalu bawełniana.

materace

Autor: Nowe Klimaty
Źródło: Nowe Klimaty

Jednak gwarancją komfortowego snu są materace do spania, wykonane z najwyższej jakości produktów i harmonizujące z nimi odpowiedniej wielkości łóżko, którego mocna rama i właściwie zamontowany stelaż nie spowodują odkształcenia się materaca, umożliwiając mu cudowne działanie na nasz kręgosłup i mięśnie. Jeśli już posiadamy łóżko, należy dostosować ciężar nowego materaca do jego ramy. Najlepiej jednak, jeśli chcemy kupić nowe łóżko, bo wtedy mamy możliwość bez żadnych ograniczeń wybrać idealny dla nas materac, którego łóżko będzie estetycznym dopełnieniem.

Szukamy sklepu

Aby kupić dostosowany do naszych potrzeb materac, najlepiej odwiedzić profesjonalny sklep meblowy z osobnym działem poświęconym wyłącznie łóżkom i profesjonalnym materacom. Tego typu sklepy bez problemu znajdziemy w dużych aglomeracjach. Musimy tylko wpisać w Google np. hasło: sklep meblowy Kraków (polecany kamerzysta kraków) i jako wynik dostaniemy ich listę.

Fachowy sklep nie sprzedaje produktów jednego producenta materaców, więc pracownik salonu pomoże nam dostosować jakość materaca do zasobów naszego portfela, gdyż w tym wypadku jakość zależy od ceny. Paradoksalnie jednak lepiej sprawić sobie jak najlepszy materac, a zdecydować się na średniej klasy łóżko. Aby mieć gwarancję, że kupiony przez nas łóżko będzie współgrało z wystrojem naszych wnętrz mimo ciągłych zmian wnętrza, wybierajmy raczej łóżka drewniane, bo takie możemy szybko dostosować do naszych ewaluujących gustów, stosując różnego typu bejce.

A może materac sprężynowy?

Idealny materac nie może być zanadto twardy, bo może to negatywnie wpłynąć na nasze krążenie i wywoła poranne zdrętwienie mięśni. Dlatego istotne jestwypełnienie wewnętrzne materaca – pianka poliuretanowa, włókna kokosowe, filc czy inny wypełniacz. Pokrowiec materaca powinien być wyprodukowany z łatwej do czyszczenia bawełny i być odpowiedni dla alergików. Jeśli decydujemy się na materac sprężynowy, wybierzmy raczej typ kieszonkowy, a nie bonelowy.

Sprężyny w takich materacach mają małą średnicę, a każda znajduje się w osobnej kieszonce, co sprawia, że pracują każda niezależnie, zapewniając optymalną sprężystość. Ogólna zasada głosi: im więcej sprężyn na danej powierzchni, tym lepszy, o większej sprężystości materac (Oferta: tu). Lateks jako wypełniacz kieszonek jest znacznie lepszy od pianki.

Z lateksem za pan brat

Materace z lateksu to syntetyczne połączenie naturalnego kauczuku z mleczkiem kauczukowym poddanym wulkanizacji. Idealnie dostosowują się do ułożenia ciała, a jednocześnie nie ulegają odkształceniom wraz z upływem czasu użytkowania. Idealnie nadają się do łóżek małżeńskich, sprawdzają się również w przypadku regulowanych stelaży łóżek. Ich jedynym mankamentem jest cena, ale warto przeznaczyć na nie pieniądze – w końcu zdrowy sen jest na wagę złota.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *