Prysznic w malej łazience

Niewielki rozmiar łazienki to spory problem. Jest tego świadom każdy, kto usiłuje ścieśnić jak najwyższą liczbę przyrządów, takich jak zestawy prysznicowe i muszle klozetowe, dysponując bardzo ograniczoną powierzchnią. To wszystko trzeba rozlokować rozsądnie, tak aby maksymalnie zużyć dostępne miejsce, zapewniając wystarczającą użyteczność, a równocześnie nie zawalić zbytnio łazienki.

Autor: Sanitec KOŁO
Niewielka łazienka jest nagminnie widywana w budownictwie peerelowskim, a także w poniemieckich blokach klasy niższej. Posiadanie mieszkania w takich miejscach najczęściej jest związane z rezygnacją z wanny i trzymania pralki w łazience. Grozić lokatorom mogą także ślady otarć i uderzeń po nocnej wizycie w toalecie. Ale nie martwcie się, mamy do dyspozycji szeroka gama rozwiązań, dostępnych w sklepach ze sprzętem łazienkowym. Poznaj najbardziej interesujące idee dla niewielkich łazienek.

Mocno praktycznym i wygodnym pomysłem są deszczownice prysznicowe. To świeża konstrukcja w świecie urządzeń łazienkowych. Oferuje zalety estetyczne, kompaktowość i uciechę z użytkowania. Zainstalowany pod sufitem szeroki wylot na strumień wody uczyni, że poczujemy się jak w czasie letniego deszczu. Szeroki strumień z urządzenia uprości ablucję całego ciała i ograniczy w ten sposób zużycie wody. Zachowamy wiele miejsca , bo nie trzeba montować armatury prysznicowej. Deszczownice da się montować pod sufitem albo na ścianie pod tynkiem.

małe łazienki slider

Autor: Sanitec KOŁO
Źródło: http://echopr.pl/PRASA/nova_top_pico_kolo.jpg

Ludziom z ograniczoną przestrzenią na montaż WC, rekomenduję zestawy podtynkowe. Oznacza to zamontowanie części sanitariatu w ścianie. Z tynku wystaje tylko muszla od klopa, a zbiornik wodny i spłuczka zostają wbudowane w ścianę. Jest to gustowne ale”chociaż w przypadku awarii bardzo problematyczne rozwiązanie, które wymaga kucia ściany.

Podobnie praktyczne są zestawy nadtynkowe, czyli samonośne toalety w jednym zwartym zestawie, nie zajmujące wiele przestrzeni. Nie nie są w prawdzie równie stylowe jednak w pełni spełniają rolę funkcjonalną i są bardzo praktyczne.

Nie muszę przekonywać, że dobrych pomysłów dla mini łazienek jest mnóstwo. Mniej powierzchni nie musi więcej oznaczać ograniczania sprzętu. Da się znaleźć dużo praktycznych, małych i jednocześnie cieszących oko AGD. Oszczędny wystrój łazienki może być przytulny i ładny.

Odkryj więcej odwiedzając Salon łazienek (idź tutaj) Wrocław – Cermag

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *