Urlop w polskich górach

Góry zimą

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
W tym roku zima trwa nadzwyczaj długo. Wszyscy już z utęsknieniem czekamy na cieplejsze dni. Odliczamy tygodnie do należnego urlopu. Przez cały rok uczciwe pełniliśmy nasze powinności. Odrobina wytchnienia z pewnością nam przysługuje.

Jak co roku, czeka nas wybór miejsca na wczasy. Polska to niezwykle szczęśliwy kraj, ponieważ ma wysokie góry i piaszczyste wybrzeże. Nie ma zatem musu, by udać się w wojaże za granicę. Wszystko, co jest nam obowiązkowe, by spędzić porządny urlop, posiadamy tutaj. Należy tylko zdecydować, czy wylegujemy się nad Bałtykiem, czy relaksujemy się w górach?

Jeżeli zdecydujemy się na tę drugą opcję, na pewno się nie rozczarujemy. W Polsce są góry dla wszystkich. Jeśli ledwo co rozpoczynamy przygodę z górami, pojedźmy w dzikie i niewysokie Bieszczady. Dla lepiej zaprawionych idealne będą łagodne Sudety. Tymczasem dla prawdziwych fanów górskich wędrówek, Tatry to dobre rozwiązanie. Tak właściwie, wszelkie te sugestie są właściwe. Nasze góry są bardzo urokliwe i jest się czym delektować. Piesze wędrówki z pewnością korzystnie wpłyną na nasze zdrowie i samopoczucie. To idealna opcja dla wszystkich, którzy posiadają siedzącą pracę.

Karkonosze, Śnieżne Kotły

Autor: Anna Więckowska
Źródło: Anna Więckowska

Noclegi w górach są w rozmaitych cenach. Możemy odnaleźć wyjątkową ofertę w jakimś hotelu lub hotel wrocław też zdecydować się na pokoje u mieszkańców. Wtedy opłaty są naprawdę niskie. Jeśli jednak wybierzemy noclegi w Zakopanem, trzeba się przygotować na spore wydatki. Miasto jest stolicą Tatr. Zawsze było pełne urlopowiczów. Wyjątkowo popularne było w międzywojniu. Wtedy odpoczywało tu mnóstwo słynnych ludzi. Dzisiaj można oglądać domy, w których pomieszkiwały takie sławy, jak Witkacy, czy Kornel Makuszyński.

Zakopane to niezwykłe miasto, w którym czuć magiczny klimat. Jest symbiozą tradycji podhalańskich oraz polskiej kultury. Na głównym deptaku, Krupówkach, zobaczymy mnóstwo pamiątek, przepyszne oscypki oraz zakopiańskie niedźwiedzie, z którymi możemy zrobić sobie zdjęcie. Urlop w rodzimych górach to gwarancja pamiętnej zabawy oraz aktywnego wypoczynku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *