Jak pielęgnować świeże kwiaty?

Bukiet świeżych kwiatów rozwesela i poprawia humor i jednocześnie dodaje energii mieszkaniu. Kwiaty najczęściej otrzymujemy z okazji urodzin, ale też od czasu do czasu samodzielnie idziemy po nie do sklepu. Ideałem jest osobisty ogród, ale dla mieszkańców centrum dużego miasta jak kwiaciarnia Wrocław jest jedynym miejscem, gdzie da się dostać kwiaty.

Ulubiona florystyka

Wiosenne tulipany

Autor: ComùnicaTI
Źródło: http://www.flickr.com

Obowiązkowo powinnyśmy kupować najświeższe kwiaty, więc niezbędna jest najzwyczajniej zaufana kwiaciarnia Kraków ma wiele typowych sklepów florystycznych. Gdy kwiaty zostały ścięte w odpowiednim czasie mamy gwarancję, że będą z nami jeszcze dłużej. Trzeba jednak pamiętać, by stworzyć im najlepsze uwarunkowanie.

Przedłuż życie kwiatomWoda, w której stoi wiązanki ślubne Wrocław nie powinna być chlorowania ani mineralna. Najlepsza jest woda z czajnika, schłodzona i odsączona z osadu. Wyjątkowo istotne jest to, że łodygi nie powinny stać zanurzone zbyt głęboko, najczęściej wystarczy tylko około 5 cm. Warto też dodać odżywki do ciętych kwiatów, którą zaproponuje kwiaciarnia Łódź ma takie miejsca, w których panie florystyki sprytnie wymieszają kwiaty. Łączone z reguły są mniej długotrwałe, chociażby róże w towarzystwie innych kwiatów więdną.

Zaintrygował Cię omawiany artykuł? Jeśli tak, to przeczytaj też uwagi spod linku, gdyż one również dotyczą pokrewnej problematyki.

Podobnie jest z tulipanami i żonkilami – w swoim towarzystwie produkują substancje, które niszczą kwiaty.

Obowiązkiem każdej z nas jest obcinanie łodyg, a to dlatego, że do świeżo przyciętych kwiatów dostają się powietrzne pęcherzyki. Naturalnie to utrudnia picie wody. Tuż przed wsadzeniem bukietu do wazonu, nożem należy obciąć końcówki na skos. Pamiętasz, aby ich nie zniszczyć.

Gdy kwiaty tracą świeżość w czasie transportu, należy włożyć je w w misce z ciepłą wodą w całości. Pewne kwiaty np. słoneczniki powinnaś przypalić (tylko końcówki!). Róże z całą pewnością poczują się lepiej, jeżeli dodamy do wody kwasku cytrynowego. Każdy kwiat chce czegoś zupełnie innego, co podpowie nam na pewno kwiaciarnia Katowice, Wrocław lub w innym mieście – znajdźmy swój ulubiony sklep ze świeżymi kwiatami, można poszukać w Internecie – .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *