Drobne upominki na różne okazje

Karki urodzinowe to zawsze dobry dodatek do większego prezentu dla solenizanta. Niestety, obecnie ten niesamowicie miły zwyczaj wysyłania do znajomych życzeń na urodziny trochę zaniknął. Czy w dobie Internetu takie na przykład kartki imieninowe są koniecznie skazane na muzealne gabloty?

Nie musi wcale tak być. Ten stary zwyczaj warto chronić ,a także kultywować go wśród znajomych, a szczególnie w kręgach młodzieży. Można przy tym czasem skorzystać z dobrodziejstw techniki i wysłać kartkę mailem. Lepiej oraz oryginalniej jednak zdecydować się na odrobinę bardziej tradycyjne podejście.

Tradycyjnym elementem obchodzenia każdych niemal urodzin w kulturze europejskiej jest tort urodzinowy, który ozdobiony jest specjalnymi świeczkami, których ilość odpowiada ilości lat solenizanta. Osoba świętująca urodzinydostaje liczne dary. Ludzie od wielu lat słali sobie dodatkowo życzenia urodzinowe na malutkich karteczkach papieru z fantazyjnymi nadrukami, aby sprawić sobie nawzajem przyjemność. Wielu kolekcjonowało Takiego typu kartki, choćby kartki urodzinowe, aby pokazywać je swoim potomkom.

Zaabsorbował Cię opisywany w tym serwisie temat? Jeżeli tak, to ponadto wejdź na ten link – więcej przeczytasz tutaj (www.entrevilles.pl/oferta-swiateczna/).

Tego typu kartki można spotkać w Stanach Zjednoczonych, w Australii Europie. Zwyczaj ten dotarł nawet do najodleglejszych regionów całego świata. Kartki z różnych zakątków z całego globu będą różnić się intrygującymi szczegółami, wskazującymi na odmienne regiony kulturowe, czy na pewne specyficzne zwyczaje imieninowe. Tak samo kwestia ma się odnośnie świętowania dnia imienin. Imieniny jest to zwyczaj świątecznego obchodzenia dnia świętego albo błogosławionego z chrześcijańskiego kalendarza. Zwyczaj ten jest szczególnie mocno popularny w Polsce, jest również obecny, również w innych regionach katolickich. Na przykład w Szwecji, w Czechach, Bawarii, Bułgarii, w Grecji, , na Łotwie oraz Węgrzech. Nieraz można spotkać regułę, wedle której jest więcej niż jeden święty lub błogosławiony danego imienia. Kartki imieninowe trzeba wtedy wysyłać solenizantowi w pierwsze imieniny zaraz po urodzinach.

kartki ręcznie robione

Autor: Katarzyna Zydroń
Źródło: abcslubu.pl

Czasami trafionym zamysłem będzie dostarczenie popularnych ,a także docenianych przez grono użytkowników sieci internetowych kartek urodzinowych. W Internecie można znaleźć wiele fajnych ofert umożliwiających zrobienie interaktywnej kartki na różne okazje. Internetowe kartki imieninowe posiadać mogą dodatkowe animacje, a nawet ścieżki dźwiękowe z popularnych filmów. Najlepiej, aby każdy sam sprawdził, jakiego gatunku kartki oferują do wyboru rozmaite serwisy internetowe i nabył tą, jaka najbardziej pasuje do gustu estetycznego solenizanta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *