Wirtualizacja zasobów IT przedsiębiorstwa

W jakiejkolwiek dziedzinie naszego życia mamy nadzieję się odnaleźć jak najdokładniej optymalne rozwiązania, jakie pomogą nam całkowicie wykorzystywać drzemiący w nas potencjał. Tak samo się zachowujemy, kiedy prowadzimy własną firmę. Na nasze szczęście, nowoczesna technika niejednokrotnie wyciąga do nas pomocną dłoń. W podzięce nowoczesnym nowinkom z zakresu informatyki jesteśmy w stanie teraz sprawować kontrole nad własnym przedsiębiorstwem sprawniej, a także skuteczniej chronić je przed ewentualnymi sytuacjami awaryjnymi.

Asmax GIGA NAS-Print Serwer

Autor: Veracomp SA
Źródło: Veracomp SA
Tego rodzaju wygodę zapewnia nam nam popularna wirtualizacja serwerów i desktopów. Musimy jednak wiedzieć, że te dwa działania bardzo się od siebie różnią.

Wirtualizacja serwerów, a dokładniej utworzenie środowisk wirtualnych, to operacje, mające na celu przede wszystkim zapobieganie niezmiernym stratom, spowodowanym nagłymi awariami sprzętu IT w naszej firmie. Dzieje się tak dlatego, że kopię bezpieczeństwa dysku wirtualnego możemy przywrócić do życia znacznie szybciej, niż maszyny fizycznej.

Wirtualizacja serwerów to też znaczna redukcja kosztów, ponieważ na jednej jednostce jesteśmy w stanie umieścić klika serwerów.

Masz przeświadczenie, że zbliżone posty wyjaśnią Ci lepiej tę sprawę? Jeśli tak uważasz, zobacz w tekście inny tego typu punkt widzenia.

Takie operacje dają możliwość zwiększyć jakość działania naszej pracy, co przekłada się na jej wizerunek.

w sieci

Autor: Highways Agency
Źródło: http://www.flickr.com

Z kolei, wirtualizacja desktopów daje możliwość spojrzeć na nasze poczciwe jednostki stacjonarne łaskawszym spojrzeniem.Jakikolwiek pracownik może mieć dostęp do własnego systemu operacyjnego i aplikacji, jakie są mu potrzebne, a miejsce przekazywania informacji jest ulokowane na oddzielnym serwerze. Dzięki takiemu rozwiązaniu wszelkie zmiany w systemie wprowadza się bez zbędnego tracenia czasu i sprawnie. Zarządzając tym sposobem dużą ilością desktopów, oszczędzamy pieniądze, ponieważ tradycyjne urządzenia zastępujemy tańszymi terminalami.

Wirtualizacja robi w naszych czasach wielką karierę. Platformy nazywane Vblock są co raz częściej używane przez rozmaite firmy. Technologie wirtualizacyjne przynoszą przedsiębiorstwom znaczące oszczędności. Do najczęstszych korzyści tego typu rozwiązań, przedsiębiorstwa zaliczają szybkie przystosowanie stanowiska pracy oraz wgląd do desktopu z dowolnego miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *