Typowe zagadnienia dotyczące obsługi komputera

Jak zrobić zrzut ekranu? Takie pytanie pojawia się często w zapytaniach dodawanych w wyszukiwarkę internetową. Nie jest to czynność, która musi przerosnąć nasze umiejętności. Na forach internetowych możemy odnaleźć odpowiedź na to, jak wykonać to w poprawny sposób. Jeżeli tylko poznamy metodę, zrzut wykonamy w kilka sekund.

Toshiba Satellite T230

Autor: Toshiba
Źródło: Toshiba
Nauka pisania na klawiaturze zajmuje trochę więcej czasu (więcej tutaj). Szybkie pisanie na klawiaturze jest szczególni istotne w pracy biurowej. Tam praca z komputerem jest na porządku dziennym. Należy to wiedzieć, wybierając ten typ pracy. Pisać biegle na klawiaturze komputera można na 2 sposoby. Można się tego wyuczyć w sposób naturalny bądź skorzystać z narzędzi, które to zdecydowanie ułatwiają. Jednym z nich jest słynny Mistrz Klawiatury. Jest on dostępny w Internecie. Wystarczy tylko go ściągnąć, i potem korzystać z niego w dowolnym momencie. Kurs składa się z kilku do kilkunastu lekcji, których celem jest wykształcić w nas naturalne odruchy, które zdynamizują nasze pisanie. Dzięki temu podczas pisania na klawiaturze korzystamy z jak największej ilości palców. Tutaj skryta jest tajemnica biegłości pisania.

Jak zrobić zdjęcie pulpitu? Wszelkie informacje na ten właśnie temat należy szukać w sieci internetowej. To istna skarbnica wszelakiej wiedzy, także na takie tematy. Podczas poszukiwania dowiemy się między innymi tego, co to jest właściwie obraz pulpitu czy też jego zrzut. Zrobienie zdjęcia naszego pulpitu składa się z czterech kroków, które są niezmiernie podobne, do tych kroków, które towarzyszą przy robieniu zrzutów ekranu. W szczególności pierwsze, co należy wykonać, to nacisnąć klawisz print screen. Następnie wkleić, to co pozyskamy, do edytora graficznego. Następnie nie zostaje już nic innego, jak przeprowadzenie zapisu danego pliku. Jedynie na samym początku zrzut może się wydawać zagwozdką, której nie będziemy w potrafić pokonać. Zaglądając na tematyczne fora a także te, które proponują pomoc przekonamy się, że nie jest to wcale przedsięwzięciem przerastającym nasze siły. Wystarczy jedynie poznać technikę jak również odpowiednio ją zastosować, by otrzymać to, czego chcemy. To bardzo proste. Warto wiedzieć jak zrobic zrzut ekranu (sprawdź) albo zdjęcie pulpitu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *