Jak zaprojektować sypialnię?

Są wśród nas tacy, którzy ledwo co wstali z łóżka, a już marzą o tym, by do niego wrócić. Kochamy spać, a co niektórzy najchętniej spędziliby w łóżku okrągły dzień. Niestety, szara codzienność nie pozwala nam na to, stąd też, niestety, musimy się codziennie rano żegnać z naszym ukochanym przedmiotem. Za to potem, po długim dniu, z ogromną przyjemnością padamy na mięciutkie łóżko.

sypialnia

Autor: simon_music
Źródło: http://www.flickr.com
Mawia się, że jak sobie zaścielimy, tak też pośpimy. To wielka prawda. Aby zagwarantować sobie miły i dobry sen, powinniśmy zadbać o kilka rzeczy. Zacząć należy zwłaszcza od sypialni. Pokój, w którym śpimy, musi przede wszystkim służyć do odpoczynku. Zadbajmy zatem o to, aby wnętrze było dobrze urządzone. Pomyślmy, które odcienie działają na nas uspokajająco. Gdy już wybierzemy właściwą tonację, rozpocznijmy od pomalowania ścian na odpowiedni kolor. Nie zapominajmy jednocześnie o cechach barw. Możemy wybrać chłodną lub ciepłą tonację.

Gdy już uporamy się z odpowiednią tonacją barw, przejdźmy do sprawy kluczowej, a więc do łóżka. To, na pewno, najważniejszy mebel w tym pomieszczeniu, dlatego nie można go kupować w pośpiechu. Wybrać możemy wiele przeróżnych modeli i aranżacji. Jeżeli lubimy wygodę, wybierzmy nowoczesne i eleganckie modele. Kiedy marzy nam się romantyczna sypialnia, kupmy łóżko w starym stylu. Możemy też zdecydować się na królewskie łoże z baldachimem. Możliwości mamy naprawdę wiele, a wszystko jest uzależnione od naszych upodobań. Nabywając łóżko, pamiętajmy, że zazwyczaj kupujemy same stelaże do łóżka pod . Za materac (zobacz materace 160×200) trzeba zapłacić oddzielnie.

Kiedy łóżko już jest, czas dobrać odpowiednie meble. Spróbujmy nie zaśmiecać naszej sypialni zbędnymi meblami. Nie przesadzajmy również z ozdobami. Gdy będziemy mieli wokoło za dużo bibelotów, nie będziemy mogli porządnie wypocząć. W zaśnięciu mogą nam pomóc rośliny w doniczkach. Można nabyć aromatyczną lawendę, która jest znana z uspokajającego działania. Jej przyjemny zapach na pewno pomoże nam spokojnie zasnąć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *