Łazienka – nasze domowe Spa

Łazienka to niezwykle ważne pomieszczenie w domu. W niej się relaksujemy, tam szykujemy się do każdego kolejnego dnia. Musi zatem być piękna, przytulna i musimy czuć się tam wspaniale i zdecydowanie powinniśmy w niej ułożyć dobre płytki ceramiczne.

Płytki gresowe
W końcu zdecydowanie lepiej zaczniemy dzień po prysznicu w ładnym miejscu, po nałożeniu makijażu w dobrym świetle i po wygospodarowaniu paru minut na zabiegach upiększających Warto zatem poświęcić łazience wiele uwagi przy urządzaniu mieszkania. Przede wszystkim musimy zdecydować się na płytki do łazienki-nawet przydatna strona, dobrze zajrzeć. Wzorów i wariantów wymiarów jest bardzo wiele więc przede wszystkim zastanówmy się w jakim stylu chcemy zaaranżować wnętrze. Czy ma być klasyczne, antyczne a może futurystyczne? Kiedy już ustalimy jaki nurt będzie nam najbardziej odpowiadał poszukajmy najlepszej oferty.

Od pewnego czasu zapanowała moda na płytki włoskie- śledź aktualności. Najczęściej z tym krajem kojarzy nam się plaża, rozgrzane kamienie, naturalne barwy – i właśnie w tym stylu zazwyczaj jest utrzymana włoska glazura. Kafelkii oddają piękne desenie jakie możemy spotkać na skałach. Dominują odcienie beżu, jasne brązy, naturalne, delikatne szarości.

Te informacje pochłonęły Cię bez reszty? Jeżeli tak jest, to przeczytaj więcej szyny sufitowe warszawa danych na innych witrynach – znajdziesz je, klikając w odnośnik znajdujący się poniżej.

Za ich pomocą możemy odwzorować w naszej domowej łazience styl włoskiego wybrzeża.

Trzeba zadbać też o detale. Łagodne oświetlenie lustra, ale niezbyt ostre – zapomnijmy o okropnych świetlówkach.Właściwa ilość półek na kosmetyki, miękkie ręczniki i szlafrok, miły dla stóp dywanik na podłodze, świece – to drobiazgi, ale mają dla dobrego samopoczucia wielkie znaczenie.

Armatura

Źródło: pixabay.com
Warto także dbać o ład w naszym małym, osobistym spa. Nawet w najpiękniejszej łazience nie będzie nam przyjemnie, gdy kabina prysznicowa będzie cała w zaciekach od mydła, na kranach rdza, a na lustrze smugi. Jeżeli ręczniki będą nieświeże i niemiłe w dotyku, a na podłodze będzie walała się brudna bielizna to żadna kąpiel nie stanie się przyjemnością. Wystarczy pięć minut co dzień, by do takiego stanu nie dopuścić. Po pierwsze pamiętajmy by rzeczy do prania wrzucać do kosza na brudne ubrania. To żaden wysiłek a i domowników można tego nauczyć. Natychmiast jeden element nieporządku odpada. By uniknąć zacieków na kabinie prysznicowej wystarczy usunąć z niej wodę prostą ściągaczką – taką jakiej używamy do mycia szyb. Jeśli naszą zmorą są zacieki na wannie – metoda na uniknięcie ich jest jeszcze łatwiejsza – należy tylko po kąpieli spłukać ją silnym strumieniem wody z prysznica. Dobrze jest także często zmieniać ręczniki i wycierać lustro, a wówczas nasza łazienka będzie miłym miejscem. Gdy nie będziemy dbać o porządek, niezależnie od tego czy będziemy mieć w łazience płytki hiszpańskie, czy włoskie, czy nawet złote baterie i tak nie będzie ona przytulna i nie będziemy spędzać tam miło chwil przeznaczonych na relaks po ciężkim dniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *