Gdzie można spędzić weekend poza Warszawą?

Po całym tygodniu nielekkiej roboty nadszedł czas na przysługujący, weekendowy odpoczynek. Gdy zanosi się dobra pogoda nie warto pozostać w domu tylko wybrać się gdzieś na weekendowy wyjazd. Z pewnością o wiele lepiej zrelaksuje się na łonie natury niż pozostając w mieszkaniu. Agroturystyka mazowieckie ma do zaproponowania mnóstwo ciekawych propozycji.

Ogród pełen cienia

Autor: Jean-Sebastien Roy
Źródło: Ogród pełen cienia

Mogą to być między innymi interesująco położone gajówki na skraju lasu lub kwatery o znacznym standardzie a też spokojne hotele. Trzeba tylko zapoznać się z warunkami pobytu oraz zakwaterowania, atrakcje, jakie możemy tam zobaczyć i udać się w drogę.

most

Autor: Rafin Developer
Źródło: Rafin Developer

Takim fascynującym miejscem, które mieści się blisko Warszawy jest Pilica. Przepiękna jest tutaj Dolina Pilicy z dziewiczą przyrodą, bogactwem zwierząt. Sporą część gminy tworzy park Krajobrazowy Orlich Gniazd. Gminę tą można podzielić na północą, gdzie trzeba zobaczyć cenne walory krajoznawcze takie jak przykładowo piękne kapliczki, starodawne kościoły oraz południową, którą zwyczajowo stanowią rezerwaty oraz pomniki przyrody. Można także udać się nad Zalew Sulejowski, wkoło którego jest bardzo dużo piaszczystych wybrzeży, lasów pełnych grzybów a osoby jeżdżące na rowerze mogą objechać cały zbiornik trasą rowerową – zobacz oferta dobrych noclegów (polecam ofertę na – pokoje pracownicze szczecin od sprawdzonego portalu noclegowego) na Podlasiu. Także są tutaj spływy kajakowe Pilicą i wiele wypożyczalni sprzętu wodnego.

Jakaranda mimozolistna

Autor: mauroguanandi

Należy również odwiedzić zabytkowy park w Winiarach, Kościół pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Bukownie, zespół pałacowo parkowy w Suchej a także bardzo dużo innych. Najlepiej wcześniej przygotować sobie mapkę, jakie zbytki Mazowsza chcemy zobaczyć, a później stosownie zrobić sobie trasę wyjazdu. Sami nawet nie wiemy jak bardzo dużo cudownych miejsc jest tak blisko Warszawy – czytaj więcej. Wyjeżdżamy gdzieś na Mazury czy też nad morze, a dosłownie w zasięgu ręki mamy równie piękne i malownicze obszary.

Tutaj znajdziesz ciekawe informacje na prezentowany temat, więc jeżeli to zagadnienie jest dla Ciebie intrygujące, to wejdź na odsyłacz do witryny (https://rd-car.pl/).

Naprawdę trzeba, chociażby parę z nich zobaczyć podczas wolnego czasu. Z pewnością będziemy usatysfakcjonowani z wyjazdu i przede wszystkim zrelaksowani. Taki relaks na łonie natury jest jedyny w swoim rodzaju i najlepszy, jaki może być.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *