Mieszkania w szkle

Bez wątpienia każdy, kto uczęszczał do szkoły, poznał czołową lekturę Stefana Żeromskiego – „Przedwiośnie”. W dziełach literackich nierzadko ukuwają się określenia, które dostają się do języka na długie lata. I tak w tej powieści ukazało się powiedzenie „szklane domy”, które symbolizuje pewne wspaniałe marzenie, niemożliwe do realizacji, którego nie da się spełnić.

Pojawiała się tam pewna wizja ojczyzny, w której budulcem czterech kątów będzie szkło. Można rzec, że nieduża część tej wizji jest obecna teraz. Przecież w wielu willach są estetyczne balustrady szklane na schodach. Tego rodzaju koncepcja architektoniczna jest schludna i powoduje, że nieruchomość prezentuje się niezwykle nowatorsko i przyszłościowo.

Jednak nie wyłącznie te elementy robi się ze szkła. W wielu ekskluzywnych czterech kątach można napotkać ściany szklane. Rzecz jasna tego typu ściany są montowane w środku domu. Mogą one na przykład oddzielać pomieszczenie do spożywania posiłków od kuchni. Dziś bardzo modne jest scalanie kuchni z jadalnią, lecz niestety taka rzecz zawiera wadę – wszystkie zapachy z gotujących się potraw swobodnie snują się po pomieszczeniach. A jak wiadomo, zapachy spożywcze bywają mocne, np. przy kapuście. Zatem zainstalowane ściany szklane umożliwią wykreowanie uczucia przestronności i jednocześnie ograniczą dochodzenie wyziewów z kuchni.

Elementy wystroju domów, takie jak na przykład balustrady szklane, kojarzą się z innowacją. Sporo osób jednak posiada pewne obawy przed zainstalowaniem szklanych ozdób w domu. Naczelnym argumentem jest to, że ściany szklane to swego rodzaju przepustka do łamania prywatności mieszkańców.

To nietrafiony argument, ponieważ można nabyć i zainstalować ściany ze szkła matowego.

Gdy zaciekawi Cię ten temat, obejrzyj ponadto (https://max-meble.pl/zabudowa-wnek/) podobne nasze serwisy, które omawiają to zagadnienie – z pewnością też Cię zafascynują.

Kolejną wadą, jaką zauważają niektórzy, jest obawa przed stłuczeniem szyby i poważnym poranieniem. Większość balustrad i innych części jest wyprodukowanego ze szkła pancernego, które jest niełatwe do zniszczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *