Do Grecji na długi wypoczynek

Pośród państw europejskich Grecja jest chętnie wybieranym miejscem, jeśli chodzi o wakacyjny wypoczynek. Dzieje się tak w dużej mierze z uwagi na korzystny klimat oraz piękne widoki Grecji. W jego granicach znajdują się z kolei różnorodne wyspy, pogrupowane w kilka archipelagów. Wyspy greckie stanowią ogromną atrakcję turystyczną, zwłaszcza odwiedzaną w celu spędzania wolnego czasu. Są one rozmaitej wielkości i o urozmaiconych terenach. Niektóre wyspy są na tyle trudno dostępne, że nie są wykorzystywane w celach turystycznych. Inne natomiast każdego roku wabią duże ilości przyjezdnych, pragnących odbyć wczasy w pięknej okolicy.

Urlop na Krecie

eccoholiday

Źródło: http://www.eccoholiday.com

Kreta jest najbardziej rozległą z greckich wysp i jedną z najchętniej odwiedzanych. Jej klimat w okresie letnim jest suchy i ciepły, co sprzyja celom turystycznym i odpoczynkowi. Są tam okolice zarówno górzyste i kamieniste podłoża, jak również łatwo dostępne plaże. Największymi obiektami wartymi zwiedzenia na Krecie są ruiny pałaców i inne pozostałości z czasów starożytnych. O zapotrzebowaniu na oferty wypoczynku na wyspie (kliknij tutaj) świadczyć może popularność na stronach internetowych haseł takich jak na przykład „Kreta last minute”. Oferty tego typu są zróżnicowane pod względem kosztów, które zależą od czasu pobytu, standardu hotelu i pozostałych czynników.

grecja, sanorini

Autor: Neil Thompson
Źródło: http://www.flickr.com

Rodos i pozostałe wyspyRodos jest drugą, zaraz po Krecie najchętniej wybieraną na wakacje wyspą Grecji. Słynie głównie z najbardziej urokliwych, a do tego piagrecja – okazyjne wakacje zakynthos -tych wybrzeży. Na wyspie znajduje się wiele nadmorskich. Najbardziej oblegane są te, które leżą w punktach, gdzie woda w morzu jest najcieplejsza i tam, gdzie są najmniejsze wiatry. W punktach o powiewach silniejszych przebywają często miłośnicy deski surfingowej, korzystający z wysokich fal. Na Rodos jest poza tym najbardziej rozległy park wodny na terenie całego kraju. Oferta, kryjąca się pod hasłem „Rodos wczasy” jest bardzo bogata: Dotyczy zarówno wyjazdów typu last minute, jak i planowanych z wyprzedzeniem urlopów wakacyjnych. Poza Kretą i Rodos istnieje jeszcze wiele wysp pomniejszych, będących chętnie odwiedzanymi przez przyjezdnych. Należą do nich między innymi takie wyspy jak Korfu, gdzie znajduje się ekskluzywny kompleks hotelowy, Eubea czy wyspa Kos. grecja – www.coraltravel.pl/wczasy/wyniki-wyszukiwania/panstwo:Grecja:2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *