Jeśli kochasz kwiaty – otwórz kwiaciarnię

Kwiaty są bez cienia wątpliwości bardzo ładne oraz pachnące. Wydaje się zatem, że spędzenie sporego kawałka własnego życia właśnie w kwiaciarni jest rewelacyjnym rozwiązaniem. Jednak choć faktycznie kwiaciarnia to miejsce, gdzie aż się chce wracać, to należy także pomyśleć o pieniądzach. A więc czy kwiaciarnia Katowice jest interesem, który oprócz szczęścia może dać dla nas pieniądze? Jak najbardziej tak! W polskich miastach jest dużo kwiaciarni, zatem to świetnie pokazuje, iż jest niemały popyt na kwiaty, itp.

Krokusy

Autor: Muffet
Źródło: www.flickr.com

Zapewne właścicielom kwiaciarni jest prościej prowadzić firmę, aniżeli np. posiadaczom sklepów ze spożywką, bo ogólnie nie ma ogólnokrajowych sieci kwiaciarni. Chociaż naturalnie nie jest powiedziane, że każda kwiaciarnia Olsztyn może zagwarantować odpowiednie zyski. Kwiaciarnia musi cechować się głównie szeroką ofertą i fachową obsługą. Ceny są ważne, lecz nie aż tak jak w na ten przykład supermarketach. O ile sprzedawanie obuwia bądź ubrań jest łatwe, nie należy posiadać jakiejś większej wiedzy o największych producentach, itp., to można śmiało powiedzieć, iż z kwiaciarniami jest zgoła inaczej.

Przecież dużą część działalności kwiaciarni obejmuje przygotowywanie bukiety ślubne Wrocław, doradzanie zainteresowanym klientom, dbanie o to, aby ciągle kwiaty były świeże. Jednym słowem – prowadzenie kwiaciarni jest interesem dla pasjonatów. Nie można otworzyć kwiaciarni, jeżeli nie posiada się wiedzy na wszystkie tematy dot. z kwiatami. I chociażby dlatego takie kwiaciarnie, które są zakładane tylko i wyłącznie dla zysku, w wielu przypadkach po krótkim czasie bankrutują. Chociaż prawdą jest to, że kwiaciarnia Łódź musi dawać dochód, ponieważ po to właśnie ludzie prowadzą biznesy… czytaj więcej

Szafirki

Autor: naitokZ
Źródło: www.flickr.com

A więc miłość do kwiatów, znajomość ich i pozytywne podejście do klienta są ze wszech miar ważne. Jednakże skąd ci ludzie mogą wiedzieć, iż gdzieś w mieście działa taka kwiaciarnia, w której kwiaty są w każdym przypadku piękne i świeże, a obsługa fachowa oraz zawsze służąca dobrą radą? Trzeba oczywiście wiedzieć o odpowiednim położeniu kwiaciarni. Zatem kwiaciarnia musi być w taki sposób położona, iż możliwie jak największa liczba osób nie będzie miała problemów z dotarciem do nas. W końcu jeżeli założymy kwiaciarnię na niewielkim osiedlu, ciężko będzie raczej uzyskać wielu klientów. Warto również zainwestować w reklamę kwiaciarni, np. zakładając witrynę internetową. Coraz większa liczba osób poszukuje kwiaciarni właśnie przez Internet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *