Rośliny w domu

Fototapety w kwiaty

Autor: http://art.widi.pl
Źródło: http://art.widi.pl

Kiedy boimy się, że jesteśmy zbyt roztrzepani aby pamiętać o ich podlewaniu, możemy skusić się na mało wymagające okazy, czy rośliny jak np. bambusy, kaktusy czy dracenę. Subtelnie i delikatnie wyglądają wszelkiej maści paprocie, pamiętać należy jednak o tym, że najlepiej rosną w przyciemnionych miejscach. Bardziej kolorowe są orchidee, które kwitną w odcieniach bieli i różu.Ogród wizytówką domu

Posiadając dom z ogrodem naturalnym jest, że chcemy aby był on najładniejszym i najbardziej kwiecistym w okolicy. Rośliny, na które powinniśmy zwracać szczególną uwagę powinny być odporne na zmienne pory roku. Wybierając je, powinniśmy wziąć pod uwagę również ich długotrwałość. jeżeli chcemy aby nasze rośliny kwitły więcej niż tylko sezon, zdecydować powinniśmy się na byliny- wieloletnie rośliny, które zimę spędzają w ziemi. Najbardziej popularne kwiaty wybierane do ożywienia ogrodu to aksamitki, maciejki, bratki, róże i piwonie.

Ciekawy post? Niezmiernie nam miło. Od razu gorąco zapraszamy na (http://www.dobromir.eu/nawozy/granulowane-wapno-progresywne/) naszą nową witrynę, na której przeczytasz masę podobnych opisów.

Nie możemy jednak zapomnieć, że bez względu na to które kwiaty wybierzemy, wymagają one od nas dużych pokładów pracy.

Niewielkie kwiaty kaktusa

Autor: Holy Outlaw
Źródło: http://www.flickr.com

Kwiaty dla każdego

Nie każdy lubi rośliny czy to doniczkowe czy ogrodowe, posiadanie ich bowiem wiąże się z dodatkowymi obowiązkami. Jak już zaczynają dojrzewać, nie tylko oczyszczają powietrze ze szkodliwych toksyn ale działają również kojąco dla nas samych. Skończywszy męczącą pracę ulgą dla ciała i oczu jest spędzenie chociaż kilkunastu minut w ich otoczeniu. Wzrok zmęczony od pracy przy komputerze odpoczywa patrząc na zielone tło, a płuca zażywają świeżego, niezanieczyszczonego powietrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *