Co dom mówi o lokatorach

Mieszkanie świadczy o właścicielu, jest to kwestia bezsporna. Jak więc chcemy być postrzegani – jako osoby wybierające typowe metody, czy może otwarte na nowości? Jak postrzegamy własną osobę? Wtedy gdy nie posiadamy umiejętności graficznych, do narysowania komputerowej symulacji wystroju, starczy nam fantazja. Przed rozpoczęciem musimy dać sobie sekundę na relaks, a później najkorzystniej przebywając w przestrzeni którą staramy się umeblować, pomyśleć nad wykończeniem domu.

Już na początku, zewnętrzne drzwi wejściowe kreują oczekiwania względem tego, co zobaczymy w środku. Czy wybrany został styl współczesny, czy może tradycyjny?

Przyjmijmy, że zaglądamy przez drzwi, co ukazuje się naszym oczom? Czy to jest znaczna przestrzeń, czy może nastrojowy przedsionek. W pierwszym wariancie, na płaszcze i obuwie świetnie sprawdzi się zabudowana szafa z lustrzanym frontem. Natomiast w kolejnym, wypełnienie (http://megastyro.pl/wypelnienia-mebli,-drzwi-i-okien.html) holu koszykami, zabawny haczyk na płaszcze i wygodne siedzisko. Z punktu widzenia gościa, bardzo istotny jest salon. W mgnieniu oka widzimy stół do jadalni, na ile gości jest przystosowany i czy ma tradycyjny kształt owalny. Mówi to o towarzyskości, a także pragmatyczności gospodarza.

Intensywny kolor akcentujący ścianę

Niemniej jednak, dla nas najważniejszym miejscem w domu powinna być sypialnia. Dziecinne sypialnie powinny być dostosowane do wieku potomków, ale nasza – do osobistych potrzeb. Przedmiotem potrzebującym najwięcej przestrzeni, jest zazwyczaj łóżka do sypialni. To jaki jego rodzaj wybierzemy, podkreśla między innymi cechy naszego usposobienia. Patrząc praktycznie, trzeba ponadto zdecydować, jaka aranżacja pozwala nam odpoczywać. Będzie to wystrój buduaru, czy prosty minimalizm?

To rzecz jasna tylko pomysł. Każdy orientuje się dokładnie które miejsca w domu i meble, mają dla niego największe znaczenie. Łóżko do sypialni, czyli jak widzimy swoją osobę. Stół kesbet stół betonowy do jadalni – gościnność, oraz drzwi wejściowe zewnętrzne – to jak chcielibyśmy być odbierani. Zaproponowane przykłady są niejako sprawdzającą się zwykle pomocą. Pomysłów dla własnej wyobraźni możemy poszukać w prasie, w sieci, ale przede wszystkim we własnym wnętrzu.

Źródło: Wnetrza ze smakiem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *