Podaruj nowe życie swoim pokojom.

Kiedy rozmyślasz o tym jak ma wyglądać twój ulubiony pokój, z pewnością przed oczami przesuwają Ci się wszelkie rodzaje elementów wykończeniowych. Ich unikatowe układ, potrafi dać ciekawe efekty. Trzeba tylko rozpalić wyobraźnię, aby z na pozór banalnych rzeczy, stworzyć zupełnie nową jakość.

wnętrze

Autor: Leo Torri
Źródło: DuPont™ Corian®

Takie oryginalne meble (dostępne tu) mogą na długo radować nawet najbardziej wyrafinowane oko. Nasze pokoje, bez względu na to czy to dom, czy biuro, mogą przy pomocy małych kosztów, otrzymają nowy charakter.

W jaki sposób otrzymać taki efekt? Wystarczy trochę czasu, szczypta zapału, jakieś drobne na materiały i a do tego plan działania. Na początku sprawdźmy naszego umeblowania. Jeżeli nasze stoły szafy, które mają obdrapane boki może warto pomyśleć o ich odświeżeniu. Nowe barwy mogą stanowić idealny wstęp do kolejnych zmian, a np.

Jeżeli potrzebne Ci następne źródło natchnienia, zajrzyj koniecznie pod ten odsyłacz. Zobaczysz tam materiały zachowane przy zastosowaniu podobnej retoryki.

pastelowa szafa, złote krzesło będą na pewno oryginalnie wyglądać na tle innych mebli. Inną sprawą są ściany. Na nich najwcześniej widać ślady użytkowania. Jeśli znudziły nam się monotonne kolory, to może warto tchnąć w nie troszkę życia.

meble

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com

Fajnym motywem są szablony, które można nabyć w dużej ilości sklepów z elementami zdobiącymi. Zestawione ze sobą w każdy sposób, tworzą np. kompozycje kwiatowe lub etniczne. Praktykowanym rozwiązaniem są fototapety. Do kubła można włożyć stare zdjęcia widoczków, które bardziej szpeciły niż ozdabiały ściany. Dziś możemy znaleźć tapetę na praktycznie każdy temat. Ich wykonanie nie pozostawia wiele do życzenia. Często dodatek w postaci takiego zdjęcia potrafi zdziałać więcej niż nie jedne meble.

Jeżeli jednak wolimy standardowy wygląd naszych ścian, skupmy się na meblach. Dzięki odpowiedniemu wyborowi elementów naszego wyposażenia, będziemy cieszyć się widokiem naszego odświeżonego mieszkania przez dalsze lata. Idealnym miejscem do znalezienia oryginalnych mebli są giełdy staroci. Możliwości jest dużo, dlatego zastanówmy się, jaki cel zamierzamy osiągnąć i zmierzajmy do niego. W sklepach znajdziemy tak dużo różnych narzędzi do tego, że z pewnością każdy będzie mógł zrealizować swój pomysł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *