W jakim stylu wykończyć pokój dla dziecka?

Umeblowanie pokoju dla dzieci to nie lada wyzwanie. Dzieci posiadają ogromną fantazję i potrzebują wnętrza, które będzie wzmagało ich kreatywność. Wielobarwne ściany, ciekawe lampki nocne, łóżka-zwierzątka czy kreatywne miejsce do nauki to elementy, które należy brać pod uwagę przy projektowaniu pokoju pociechy. Sytuacja jest utrudniona, gdy więcej pociech sypia w tym samym pokoju dziecinnym. Każde dziecko ma diametralnie inne wymagania, dlatego właściwe wykończenie pokoju dziecięcego to prawdziwa sztuka.

Umeblowanie

łóżko piętrowe

Autor: canonbrad570
Źródło: http://www.flickr.com

Na dzień dzisiejszy na rynku funkcjonuje kilka firm projektujących meble dla dzieci. Przedsiębiorstwa te oferują innowacyjne rozwiązania, które są dobre dla wyobraźni dziecka i jednocześnie niestwarzające zagrożenia. Bezpieczeństwo, poza rozwojem wyobraźni jest sprawą istotną podczas urządzania pokoju dla dzieci. Dzieci najczęściej są bardzo ruchliwe i wszędzie ich pełno. Dobrze przemyśleć odpowiednio wcześniej, żeby nie uległy wypadkowi podczas zabawy. Meble nie mogą mieć ostrych kantów. Wszelkie krawędzie i rogi muszą być więc okrągłe. Oprócz tego tworzywa wykorzystane do ich produkcji nie mogą być twarde, tak, żeby dziecko nie zrobiło sobie krzywdy. Kiedy więc sprzedawca oferuje szafkę dla dziecka z miękkiego materiału, nie chce on sprzedać tandetnego towaru. Dobrym pomysłem jest zakup skrzynki na drobne przedmioty dla malucha. Każde dziecko powinno mieć takie miejsce, gdzie może chować swoje zabawki.

Jeśli wciąż nie udało Ci się wyszukać nic fajnego, to sprawdź pod tym linkiem (https://dywanydoprzedszkola.pl/pl/c/Trudnopalne-dywany-do-przedszkola-i-szkoly/71), tutaj z pewnością odnajdziesz to, co będzie dla Ciebie teraz użyteczne.

Żeby zachęcić dziecko do robienia porządku, można wybrać pudełko o niecodziennym kształcie – przykładowo pirackiego kufra ze skarbem.

Kiedy dziecko się zmęczy

Łóżka dla dzieci to prawdziwa skarbnica pomysłów. Firmy walczą o zainteresowanie nabywców oferując coraz to bardziej innowacyjne formy. Można więc kupić łóżka w formie łodzi pirackiej, dinozaura czy lokomotywy. Bardzo dobrym pomysłem jest kupno łóżka piętrowego. Tu są dostępne łóżka piętrowe zarówno dla jednego dziecka, jak i dwojga. Tego typu rozwiązanie oszczędza dużo miejsca. W wypadku takiego łóżka dla jednego dziecka, do zagospodarowania pozostaje miejsce znajdujące się pod łóżkiem. Zmieści się tam półka z książkami, stolik do nauki lub np. jakiś instrument muzyczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *