Tatry na wakacje

zakopane

Źródło: www.morguefile.com

Polska jest ślicznym krajem. Nie uważają tak jedynie jej dumni mieszkańcy, ale głównie goście z zagranicy (do np. modnej ostatnio Białki co przeglądając zdjęcia choćby tutaj: nie dziwi). My, obywatele Polski, mamy parę skarbów. Jednym ze skarbów narodowych są widowiskowe Tatry.

Podhale to rewelacyjne miejsce na urlop. Za mało tu miejsca, by wypisać wszystkie atrakcje, jakie czekają na turystów w Tatrach. Przyjemności dla siebie mają tu miłośnicy alpinizmu – wspaniałym szczytem są Rysy, najwyższa góra Polski. Zwolennicy ekstremalnych przeżyć z pewnością pokochają najniebezpieczniejszy szlak w górach – szlak na Orlą Perć. Miłośnikom spokojnego wypoczynku na pewno spodoba się wizja wolnych przechadzek Krupówkami oraz oglądania zjawiskowych koncertów lokalnych artystów muzycznych. Należy także skosztować pysznych specjałów kuchni podhalańskiej i zakupić zimowe kamizelki z oryginalnej wełny.

Jeśli kochasz eleganckie warunki noclegowe, na bank zainteresują cię niedrogie apartamenty w Zakopanem, oferowane przez renomowane hotele. Gdy do wyszukiwarki wpiszesz sformułowanie „apartamenty w Zakopanem”, otrzymasz najważniejsze dane na ich temat – adresy hoteli, ceny pobytu oraz dane rezerwacyjne.

O ile nie podoba ci się huczna atmosfera stolicy Tatr i pragniesz odpocząć w miejscowości fajnej, jednak o wiele cichszej, celem wycieczki musi być Białka Tatrzańska. Ta niewielka podhalańska wieś oferuje wiele interesujących atrakcji. Wielbiciele starych budowli znajdą tu śliczny kościółek św. Szymona i Judy, zbudowany ponad trzysta lat temu. Zwolennicy szusowania będą się rewelacyjnie bawić w jednym z kilku sporych ośrodków narciarskich, które oferują czynne wyciągi.

Nie masz pewności odnośnie tego tematu? Po prostu sprawdź szczegóły sale okolicznościowe sopot przedstawione dokładnie tutaj. Wszystko zostało dokładnie przedstawione.

Osoby, które preferują sporty wodne, dostają tu kapitalne miejsca na mocne spływy kajakowe. Dla gości dostępny jest cudowny basen z wodą termalną. I wszystko to niedaleko – Białka Tatrzańska leży tylko 21 km od Zakopanego!

Źródło: Eholiday.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *