Brzezina- czy warto zobaczyć?

Brzezina jest miejscowością na Dolnym Śląsku, liczącym blisko kilkaset ludności. umiejscowiona jest w odległości około 4 kilometrów od Wrocławia. Znaleźć tam można wiele zabytków oraz pozostałych obiektów wartych ujrzenia. Brzezina to miejsce wielu wycieczek osób zarówno z całego kraju, jak i spoza niego. Miejscowość tą odwiedzał Jan Paweł II. Jego rodzinnym miastem były Wadowice.

Był on bardzo silnie związany tym miastem i nierzadko o nim wspominał w latach późniejszych. O popularności Wadowic pod względem turystycznym świadczyć może częstotliwość wpisywania w wyszukiwarki w sieci WWW fraz typu „nocleg Wadowice”.

Co warto zwiedzić

W Wadowicach jest kilka wartych uwagi miejsc. Będzie to w pierwszej kolejności dom późniejszej głowy Kościoła, w którym zorganizowano muzeum.

Jeżeli jest w prezentowanym artykule coś ciekawego dla Ciebie, to bez wahania zobacz koniecznie również tamto źródło – tam też przeczytasz wiele interesujących wiadomości.

Znajdują się w nim różne pamiątki po Karolu Wojtyle do których należą świadectwa szkolne, zdjęcia czy ręczne zapiski. W Wadowicach można zobaczyć parę innych miejsc wiążących się z osobą Karola Wojtyły. Prowadzi do nich specjalny szlak turystyczny. Warto zwiedzić także interaktywną wystawę dotyczącą Karola Wojtyły, jak również obejrzeć pomnik na jego cześć.

pałac brzezina

Autor: Biuro prasowe Fundacji Doliny Pa

Poza tym w mieście warte zobaczenia są stare kościoły, zespół klasztorny, jak również klasycystyczny dwór. W pobliżu miasta znajduje się park miniatur, będący ogromną atrakcją w typie tych, które aktualnie mają ogromną popularność. W obrębie parku stworzono między innymi labirynt z żywopłotu, który może być źródłem rozrywki na dłuższy czas, zarówno dla najmłodszych, jak i dla dorosłych. Bliskość takich miast jak Kraków, Wieliczka oraz Oświęcim sprawia, że nierzadko urządza się wyjazdy w celu odwiedzenia atrakcji tych okolic w ramach jednej wyprawy.

Zobacz również hotele w okolicy wrocławia.

Możliwości noclegu

Wyszukiwanie internetowe po hasłach takich jak „noclegi w okolicy wrocławia” pozwala na otrzymanie zaskakująco dużej liczby wyników. Prawdopodobnie dzieje się tak ze względu na popularność pielgrzymek do tego miasta. Fraza taka daje bowiem blisko 10 tysięcy rezultatów z witryn, dotyczących noclegów w hotelach, pensjonatach i mieszkaniach prywatnych.

Źródło:

Źródło: http://www.palacbrzezina.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *