Wagi paletowe

Paleta, czasami nazywana platformą, jest płaską, często zrobioną z drewna budową. Używana bardzo często jako usztywnione podłoże, na jakim kładzie się niewielkie produkty idlatego też w większej liczbie przewozi je. Wagi paletowe skonstruowane zostały w taki sposób, ażeby mogły być przenoszone przy pomocy wózków widłowych.

waga jubilerska

Źródło: http://www.wagi-elektroniczne.pl/

Wyróżniamy parę rodzajów palet. Najbardziej słynną jest tak nazywana europaleta. Odnaleźć wzrokiem możemy ją wielokrotnie w sklepach, marketach, gdzie przy jej użyciu przewozi się produkty spożywcze (idź do www). Używane są też w rozmaitego typu magazynach.

Każde wyroby, produkty i przedmioty znajdujące się na palecie posiadają swoją określoną wagę. Nie zawsze jest ona równa maksymalnemu obciążeniu tego typu konstrukcji, a jej wyznaczenie jest bardzo istotne. W związku z tym precyzyjne zważenie tego, co się na niej kładzie niesie ze sobą pewne skutki. Zrobiono wobec tego urządzenia nazywane wagami paletowymi. Wykorzystywane są one do ustalania masy treści palet, z reguły tych typu euro. Łączy się z dostosowaniem ich wymiarów do tej konstrukcji (840 x 1200 mm).

Sklep internetowy posiada w swojej ofercie tego rodzaju wagi przemysłowe. Ma w swoim zbiorze wagi lakierowane paletowe oraz nierdzewne wagi paletowe. Te pierwsze wykorzystywane są do pracy w suchym pomieszczeniu. Skonstruowano je w ten sposób, by załadunek palety na nią mógł przebiec zarówno przy wykorzystaniu wózka niskopodnoszącego jak i wózka widłowego. Następnym plusem tego urządzenia jest jego nie zbyt duża waga własna. Jest dzięki temu przystępne w przewozie. Prócz tego, niestosowana zajmuje niedużo miejsca.

Godną zaoferowania jest waga paletowa lakierowana KPZ model 1EM. Platforma wagowa wyprodukowana jest z lakierowanej stali. Miernik zaś z odpornego tworzywa ABS. Opcjonalnie można powiesić go na ścianie przy wykorzystaniu specjalnie zrobionego do tego uchwytu. Ułatwieniem w pracy są też rolki i uchwyt transportowy. Waga ta posiada podświetlany wyświetlacz LCD. Opcjonalnie urządzenie to może posiadać legalizację. Dzieje się to wówczas za nadobowiązkową opłatą. Zalecane są również wagi platformowe firm axis i CAS. Ta druga ma charakterystyczny żółty odcień.

Jeżeli chodzi o wagi nierdzewne paletowe, sklep posiada do zaoferowania te od producentów AXIS i KPZ. Są one tworzone ze stali nierdzewnej. W związku z tym ich stosowania może odbywać się w zawilgoconym miejscu, gdzie urządzenie zrobione ze standardowej stali mogłoby ulec zniszczeniu.

Dedykowane są także pracy w miejscu, gdzie jest groźba zapylenia ich oraz przy produkcji agresywnych środków chemicznych. Budowa tych wag, porównywalnie jak belki tensometryczne i obudowa miernika są bardzo trwałe. Ta ostatnia posiada ponadto zabezpieczenie IP65 (klasa szczelności).

Warta zaproponowania jest waga paletowa nierdzewna AXIS model 4B_PAN. Tutaj mamy do czynienia z belką tensometryczną o klasie szczelności IP68.

Czy zaciekawiła Cię treść tej strony? Chcesz zgłębić więcej informacji? To, odszukaj stronę, która da Ci wiele fascynujących faktów.

Również jak inne produkty tego typu, wyposażono ją w uchwyt który umożliwia montaż miernika na ścianie. Opcjonalnie może mieć też złącze RS 232. Walorem są też wspomniane wcześniej wymiary dostosowane do określenia wagi palet typu euro.

Sklep internetowy daje opcję zakupu wag platformowych zarówno lakierowanych jak i nierdzewnych z nadobowiązkową usługą, jaką jest ich legalizacja. Wówczas cena odrobinę rośnie.

Źródło: Wagi-elektroniczne.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *