Odpowiedni strój na pierwszą komunię świętą

Ubrania na pierwszą komunię

Autor: ubiory-komunijne.pl
Źródło: http://www.ubiory-komunijne.pl/

Już za chwilę maj, a w związku z tym zbliża się czas wzmożonych przygotowań do Pierwszej Komunii. W kościołach w całej Polsce będą odbywały się uroczystości związane z przyjęciem po raz pierwszy tysięcy dzieci komunii świętej. Jednak zanim to się stanie, należy się do tego momentu stosownie przygotować. I będą to przygotowania różnego rodzaju: te duchowe i materialne.

Dzieci szybko zaczynają być do tej uroczystości: spotkania w kościołach, msze święte dla dzieci i rodziców, a obok tego typu spraw, ich głowy, zwłaszcza dziewczynek absorbują kwestie ubioru. Nie ma, co ukrywać, jest to dziś równie ważka sprawa, podobnie jak sama msza. Duchowni utyskują, że zaburza się sens Eucharystii, ale obecne czasy sprawiają, że: obie kwestie są ważne, a właściwy ubiór jest uzupełnieniem duchowej oprawy tego święta. I to jest dobre potraktowanie sprawy.

stół

Źródło: Courtyard by Marriott Warsaw Airport

Suknie do komunii to wciąż żywy temat: fantazyjnie zdobione rozpalają wyobraźnię dziewcząt już kilka miesięcy wcześniej. Moda na sukienki jest inna co sezon. Możliwości wyboru jest dużo. Galerie prześcigają się, aby przed majem zapewnić jak najlepszy wybór sukienek. Oprócz sukienek coraz chętniej kupowane są alby. Zwykle są bardzo eleganckie, już gotowe lub szyte na zamówienie. W zależności od modelu mogą być z kapturem, obszyte złotą nitką. W centralnej części posiadają wyhaftowane motywy hostii. Wybór alby polecamy w szczególnie rodzicom, którzy chcą aby ich pociechy wyglądały bez zbędnego przepychu.

Tak samo ważne jak sam strój, są galanteria komunijna. Rękawiczki to stałe elementy każdego stroju. Wianki do pierwszej komunii świętej tworzone na zamówienie z określonym wyprzedzeniem. Wszystko zależy od kwiaciarni, w której będziemy chcieli kupić. Wianki robione są z ciętych kwiatów, lub gdy aura pomocna – sztucznych. Pierwsza komunia święta to z pewnością ważne wydarzenie w życiu każdego dziecka. Należy się do niego odpowiednio zadbać o jej oprawę, tak, aby pamiętać ją przez całe życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *