Problemy z niewielką jadalnią – jak się ich pozbyć

Mogłoby się wydawać,że z małym domem nic nie da się zrobić. A już tym bardziej, niemożliwe jest zmieszczenie się z rozmaitymi sprzętami w niewielkiej kuchni. Jednakże, nie pamiętamy jak dużą moc ma właściwa organizacja. Jeżeli poznamy zasady tej sztuki, zorientujemy się, że również nasza ciasna kuchnia ma wielkie możliwości. Musimy tylko odpowiednio sobie wszystko ułożyć.

szuflady_slider

Autor: Mebel Rust
Źródło: http://www.rust.com.pl/flash.php?language=pl

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak błyskawicznie robi się nieporządek w niewielkich wnętrzach. Żeby ustrzec się przed tym, trzeba w pierwszej kolejności pozbyć się z domu wszystkich zbędnych przedmiotów. Ta złota reguła dotyczy także kuchni. Jeżeli przeszukamy wszystkie szuflady, zobaczymy, jak wiele nieprzydatnych już drobiazgów uzbierało nam się przez lata. To dobry moment, by wreszcie się z nimi pożegnać. W przeciwnym wypadku, nigdy nie uda nam się opanować chaosu.

Gdy to ciężkie zadanie mamy już odhaczone, czas na odpowiednią organizację miejsca. Czasem kluczem do sukcesu są odpowiednie meble. Jeżeli właśnie urządzamy naszą kuchnię, to możemy pomyśleć o meblach na zamówienie. Jest to świetne rozwiązanie w małych lub nietypowych pomieszczeniach. Jesteśmy w stanie wtedy zadecydować, co w rzeczywistości może nam się przydać. Komplety do kuchni, które są oferowane w dużej ilości sklepów nie zawsze odpowiadają naszym wymaganiom.

Jeśli jednak posiadamy już urządzoną kuchnię, to nic nie szkodzi. Trzeba tylko dokładnie poprzyglądać się wszystkim szafkom. Może się okazać, że niewłaściwie wykorzystujemy całą ich przestrzeń. Ogromny potencjał posiadają współczesne szuflady, którymi dzisiaj zastępuje się klasyczne szafki. Do tych głębszych możemy schować talerze, patelnie, czy także mały sprzęt AGD. Aby wykorzystać we właściwy sposób ich pojemność, powinniśmy kupić specjalne wkłady, które mogą pomóc skutecznie spożytkować miejsce w szufladzie.

Najistotniejsze jest to, aby każdy przedmiot miał swoje miejsce w naszej kuchni. Wówczas bardzo łatwo zapanujemy nad nieporządkiem i nagle okaże się, że w naszej ciasnej kuchni jest bardzo dużo miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *