Organizacja ślubu i wesela – Jak przebrnąć?

Dzień ślubu należy do jednych z najważniejszych dni w w ciągu naszego życia. Tego dnia, człowiek, wraz z ukochaną osobą, oficjalnie zakłada rodzinę, co jest, dla niego, początkiem nowego życia. Zanim jednak będzie to miało miejsce, trzeba zaplanować przebieg ślubu i wesela.
O ile w przypadku ślubu czekają nas raczej nieskomplikowane przygotowania, o tyle zaplanowanie wesela wymaga dużo więcej zachodu.

Pierwszym etapem przygotowań powinno być ustalenie terminu w Urzędzie Stanu Cywilnego, kościele oraz restauracji, w której zamierzamy zorganizować przyjęcie. Ponieważ renomowane lokale cieszą się dużym „wzięciem”, rezerwacji terminu należy dokonać z sporym wyprzedzeniem, niejednokrotnie 1-2 lata przed ceremonią.

Gdy mamy ustalony termin, koniecznie musimy wybrać zaproszenia ślubne, za pośrednictwem których poinformujemy gości o terminie oraz miejscu ślubu oraz wesela. Na rynku działa wiele firm oferujących druk – (druk na tkaninach oferuje firma Tritex) zaproszeń ślubnych, więc jest w czym wybierać.

Twoja Galeria - fototapety

Źródło: Twoja Galeria

Bardzo ważną sprawą jest wybór i kupno obrączek ślubnych. Ponieważ obrączki, przeważnie projektowane są na zamówienie, o ich kupnie należy pomyśleć z odpowiednim wyprzedzeniem. Tak jak w przypadku zaproszeń ślubnych, również w przypadku obrączek mamy bardzo szeroki wachlarz wzorów do wyboru. To, na który model się zdecydujemy zależy tylko od naszego gustu oraz ilości gotówki jaką zamierzamy przeznaczyć na ten cel (Źródło: LINK).

By dodatkowo olśnić wszystkich gości warto pomyśleć o wyborze odpowiedniej sukni dla panny młodej. Aktualnie szukając sukni ślubnej, można przeżyć prawdziwy szok, dlatego, że w większości salonów wybór jest bardzo szeroki. Najlepsze salony mogą sprowadzić nawet suknie z innych krajów, dzięki czemu panna młoda będzie wyglądała naprawdę wyjątkowo.

Istotną kwestią jest oprawa muzyczna uroczystości. Warto zwrócić uwagę na ten aspekt i zadecydować się na najbardziej odpowiadającą nam usługę. By goście świetnie bawili się w trakcie przyjęcia warto zatrudnić doświadczonego DJ lub zespół muzyczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *