Realia wrocławskiego rynku najmu

Lokale do wynajęcia we Wrocławiu to już stały afisz, obok którego przechodzi się przemierzając ulice Wrocławia. Także coraz częstszym zjawiskiem jest dzierżawa mieszkania czy biura pod siedzibę przedsiębiorstwa. Zdecydowanie eliminuje to koszty związane z zakupem takiej powierzchni i można ją szybko wymienić jeśli okaże się nietrafiona. Aglomeracje się poszerzają, a wraz z nimi architektura.

Przy pomocy systemu Gekko uzyskamy ciekawy efekt dekoracyjny w przestrzeni biurowej

Autor: RuckZuck
Źródło: RuckZuck

Budują się nowe biurowce, centra handlowe, galerie jak Sky Tower, które wynajmują lokale. Dlatego coraz więcej osób wybiera się na zakup mieszkań lub biur, które oddają na wynajem. Każdego roku przynosi to całkiem niezłe przychody i dla niektórych często jest głównym sposobem na zarabianie.

A zatem co zrobić by w gąszczu ofert nie natrafić na naciągacza? Przede wszystkim planując wynająć pomieszczenie należy sprawdzić jego lokalizację, w której się jest położony. Jeśli ma to być siedziba firmy, trzeba dokładnie zbadać czy w gdzieś niedaleko nie ma żadnej konkurencji. Błyskawicznym i sprawdzonym centrum takich wiadomości jest Internet. To tam można namierzyć aktualne oferty, wpisując do wyszukiwarki powierzchnie biurowe (zobacz sprzątanie) Wrocław. Wyświetli się kilkadziesiąt stron z aktualnymi ofertami i kontaktem do przedstawicieli oraz samych właścicieli. Jednak każdy pożądany lokal trzeba sprawdzić i umówić się na spotkanie.

biura do wynajęcia wrocław

Ta sama teoria dotyczy się osób, które chcą wynająć mieszkanie. Na samym początku trzeba sprawdzić stan mieszkania, elewacje ścian, czy nie ma jakiś uszkodzeń, które mogę stwarzać zagrożenie.

Następna sprawa to czy właściciel dotrzyma słowa w związku z realizacją punktów zlokalizowanych w ofercie jak dostęp do sieci, rodzaj ogrzewania, dostęp do sprzętów typu suszarka lub zmywarka? bardzo ważne, czy cena najmu jest warta samego lokalu? No i na koniec sama lokalizacja. Wrocław, jak każde miasto ma swoje dobre i złe strony i dobrze wybierać te adresy, które mają dobre recenzje. Dla osób nie mających auta, komunikacja miejska jest głównym środkiem transportu, dlatego też musi być w miarę dobry dojście do centrum i jego okolic. Jeśli zdecydujesz się na wynajem (wynajem podłóg) konkretnego lokalu, należy spisać z dzierżawcę umowę, bez tego w w wyniku jakichkolwiek problemów z lokum nie będzie można domagać się własnych ustaleń i zmusić wynajmującego do wywiązania się z obiecanych spisanych punktów.

Źródło: nieruchomosci.surfland.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *