Nieodzowne w każdej kuchni

Naczynia marki Silit z powłoką Silargan®

Autor: Silit
Źródło: www.SmakProstoty.pl

Mamy już meble kuchenne oraz sprzęt agd do naszego gniazdka, a teraz pora pomyśleć o kupnie istotnych dla każdego wielbiciela smacznej kuchni akcesoriów kuchennych. Aby tego dokonać, warto odwiedzić sklep, który oferuje ekskluzywny sprzęt AGD, by do wymarzonej kuchni dokupić wyposażenie, które nie tylko będzie cieszyło oko, ale okaże się praktyczne i trwałe w użytkowaniu. Na szczęście wybór tego typu sprzętu jest dziś ogromny.

Garnek na lataNie jest ważne, czy posiadamy płytę elektryczną, indukcyjną czy tradycyjną kuchenkę gazową, najważniejszym elementem dobrej kuchni są wysokiej jakości garnki (np. żeliwne garnki) do przyrządzania potraw. Tu niezawodne są garnki żeliwne, które pod tym względem przewyższają garnki teflonowe, że są trwalsze i zdrowsze. Nowoczesny garnek żeliwny właściwie użytkowany może służyć kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat. Oferta firm specjalizujących się w produkcji tych garnków jest ogromna, wiele modeli ma uchwyty przystosowane do używania ich w piekarniku oraz nienagrzewające się (taką pokrywkę możemy chwycić bez rękawicy) oraz wewnętrzną warstwę adhezyjną, odporną na uszkodzenia. Garnki żeliwne są dobre również do mycia w zmywarkach, gdyż przeważnie wyprodukowane są ze stali nierdzewnej. Wybierając garnek do płyty indukcyjnej, musimy to zaznaczyć sprzedawcy, bo muszą być one ferromagnetyczne. W podgrzewaniu wody nieodzowne są czajniki, zarówno te typowe, ze stali nierdzewnej z gwizdkiem, jak i elektryczne.

Ostre i funkcjonalneŻaden fan gotowania nie wyobraża sobie przyrządzania potraw bez dobrych noży. Od razu polecamy kupić cały ich zestaw, bo wyprodukowano jeszcze noża uniwersalnego, który byłby stworzony do krojenia wszystkich produktów. Optymalny zestaw liczy ok. 5 sztuk, a rozszerzony nawet 20, lecz zakładamy, że posiadając 5-7 noży damy sobie już w kuchni radę. Kupujemy noże ze stali nierdzewnej, najlepiej wraz ze stojakiem lub oprogramowanie dla firmy transportowej blokiem, który jest niezwykle praktyczny, bo poręcznie sięgnąć po nóż podczas krojenia składników potrawy. Dokupmy od razu dobrą deskę i ostrzałkę. Sklep z ekskluzywnym AGD najłatwiej wyszukać w Sieci, wpisując w wyszukiwarkę np. frazę: noże garnki żeliwne. Wiele sklepów stacjonarnych ma swoje odpowiedniki w Internecie i to od nas samych zależy, czy wolimy zakup online, czy będziemy woleli wziąć nasze wyposażenie kuchenne do ręki i ocenić ich wykonanie.

Źródło: www.SmakProstoty.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *