Czerń i biel – duet uniwersalny

sukienka

Autor: Every Nature
Źródło: Every Nature
Bez mrugnięcia okiem można zadeklarować, że złączenie czarnego z białym przenigdy nie ma prawa wyjść z mody. Człowiek uwielbia czerpać inspiracje z natury i chociaż poza zebrą, bardzo trudno znaleźć w niej takie zestawienie kolorów, to trzeba powiedzieć, że jest w nim coś naturalnego, subtelnego i eleganckiego. Przez wiele lat złączenie tych dwóch kolorów na stałe weszło do kanonów mody.

Czarno – białe ubrania posiada w swej ofercie bardzo wiele marek, od tych bardziej wyszukanych jak np. ubrania Chanel, po te mniej ekskluzywne jak na przykład ubrania Reserved. Zestawienie tych kolorów bez dodawania, żadnej dodatkowej barwy jest wyrazem dobrego smaku oraz dodatkowo również może mówić o zasobności naszego konta w banku. Już wieku temu w naukach społecznych zwrócono uwagę na fakt, iż kolory czarny i biały to kolory biznesu, powiązane z majętnością. Bieda z kolei w wielu miejscach na świecie lubi wyrażać się bardziej żywymi kolorami. Na dowód tego można oglądnąć program przyrodniczy dedykowany mieszkańcom trzeciego świata, a z pewnością wyciągniemy podobne wnioski.

W wymienionym wcześniej sklepie Reserved można kupić sporo ciuchów wpisujących się w ten biało-czarny, klasyczny trend. Sporo z nich, wykorzystuje go bezpośrednio przez złączenie materiałów właśnie w tych kolorach. Sukienki Reserved są tego doskonałym przykładem. Istnieje wiele modeli, które oprócz proporcjonalnego połączenia tych kolorów, wykorzystuje też takie techniki jak lamowanie, kołnierzyki czy wstawki.

Jeżeli spodobał Ci się tekst, który teraz czytasz, to z pewnością zafascynuje Cię też ten tekst (https://noor.pl/). On również przedstawia pokrewny temat.

Czarna sukienka z białymi lamówkami to super propozycja np. dla kobiet które na co dzień pracują w biurze.

Rzecz jasna nie jest powiedziane, iż opisywany duet kolorów powinien być wykorzystany w ramach jednej rzeczy. Taki sam efekt, można uzyskać też przy połączeniu takich rzeczy – czarne spodnie Reserved z białą bluzką, albo też białą sukienkę z czarnym żakietem. Zdecydowanie się na taki zabieg może okazać się dużo praktyczniejsze, ponieważ w przypadku, gdy będziemy zmuszeni wyglądać jakoś bardziej oficjalnie, pozostaniemy w czarno-białej tonacji, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by potem czarną lub białą sukienkę złączyć wraz z innymi kolorami, projektując ewidentnie nowy look.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *