czy Windows 8 odniesie sukces

Od paru już lat jednym z najczęściej nabywanych i najbardziej pożądanych urządzeń multimedialnych są smartfony, czyli kieszonkowe urządzenia telefoniczne mające możliwości telefonu komórkowego oraz miniaturowego komputera.

windows 8

Pierwsze smartfony powstały w ostatniej dekadzie lat 90., a obecnie posiadają funkcje telefonu komórkowego, poczty elektronicznej, przeglądarki sieciowej, pagera, GPS, jak również aparatu cyfrowego oraz kamery wideo. Urządzenia te kontrolowane są przy pomocy systemów operacyjnych pokrewnych do tych, które są używane w komputerach. Najpowszechniej używane są: Android, Bada OS, Symbian, iOS, BlackBerry OS oraz Windows Phone. Najbardziej niedoceniany jest ostatni z nich, jednak pomimo dużej ilości przeciwników, w ostatnich latach zyskuje coraz większe poparcie i w co poniektórych krajach zdobył już aż 5-6% rynku.

W tym roku Microsoft udostępnił swój najnowszy produkt- system operacyjny Windows Phone 8. Oprogramowanie to jest bardzo ciekawym wyjściem dla właścicieli smartfonów. Jest ono kompatybilne z komputerami z Windows 8, Windows RT jak i również z konsolą Xbox 360 oraz usługami w chmurze SkyDrive. Dzięki kompatybilności posiadacz może między innymi edytować dokumenty na telefonie i skończyć edycję na komputerze. Podobnie jak systemy znane już z urządzeń PC, Windows Phone 8 ma kafelkowy panel sterowania.

Zaciekawił Cię ten artykuł? Kliknij w podany link i pod nim jest moja strona (https://c-l.pl/zelkoty-poliestrowe/) z kolejnymi treściami na wybrany temat.

To całkowicie zmieni pisanie aplikacji na windows phone i ich wygląd.

windows 8 wygląd

Typowe są tak zwane „żywe kafelki” (ang. Live Tiles), przy użyciu których użytkownik może dopasować ekran urządzenia do indywidualnych preferencji, umieszczając na nim na przykład wybrane aplikacje, muzykę, gry. Do dyspozycji są trzy rozmiary oraz 20 kolorów kafelków. Najbardziej wyróżniające funkcje tego systemu operacyjnego to:

Live Apps, czyli aplikacje dające możliwość dostępu do najnowszych informacji z ekranu startowego, np. promocji na portalu zakupów grupowych, wpisów na Facebooku;

Kącik Dziecięcy– to specjalna konfiguracja, za pośrednictwem której dasz swojemu dziecku dostęp tylko do wybranych aplikacji oraz funkcji;

Hybrydowe urządzenia z systemem Windows 8

Autor: Samsung
Źródło: Samsung

Pokoje – pozwalają na tworzenie grup z innymi posiadaczami Windows Phone 8, np. z rodziną, przyjaciółmi. Za pośrednictwem tej funkcji można rozmawiać na czacie, dzielić się dokumentami, zdjęciami;

Licznik transferu – ogranicza objętość pobieranych z Internetu danych przez minimalizację zdjęć na stronach internetowych, wyświetla jak dużo danych potrzebuje aplikacja, informuje o bliskim wyczerpaniu limitu. Niestety opcja jest dostępna nie u wszystkich operatorów.

Portfel i NFC – umożliwia płatności za pomocą modułu NFC (ang. near-field communications), zakładanie kart lojalnościowych, członkowskich.

Skype – korzystając z komunikatora użytkownicy mogą wykonywać i odbierać połączenia jak w najnormalniejszym telefonie. Skype jest bez przerwy włączony i dostępny.

Mając na uwadze fakt, że platforma Windows Phone 8, ze względu na swoją niedużą jak na razie popularność, nie jest przesycona dostępnymi aplikacjami (tak jak to ma miejsce w przypadku między innymi oprogramowania Android) wartym zbadania zagadnieniem jest projektowanie aplikacji mobilnych. Przez to każdy windows phone developer będzie programował wyłącznie na ten system. Chcących zgłębić ten temat zapraszam na stronę jojomobile, jest to firma tworząca aplikacje mobilne, gdzie możemy znaleźć wiele informacji, których tematyką jest również projektowanie aplikacji na Windows 8.

Źródło: jojomobile.eu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *