Jak wybrać aparat

Od jakiegoś czasu robienie zdjęć podbija serca coraz większych zastępów ludzi. Każdy sklep fotograficzny przepełniają tłumy. Twórczość artystyczną fotografów amatorów można oglądać na różnych portalach tematycznych, internetowych galeriach obrazów czy swoich stronach www. Przeważnie nie są to zdjęcia na poziomie National Geographic jednak doświadczenie i pracowitość najbardziej zdeterminowanych niekiedy daje ciekawe efekty.

Autor: Warszawska Szkoła Fotografii
Rozpoczynając przygodę z fotografią najistotniejszą rzeczą, o którą musimy zadbać będzie bezwzględnie odpowiedni aparat. Na początek można z góry założyć, że aparaty analogowe będą wymagały zbyt dużej wiedzy od amatora i skierować swoją uwagę na łatwiejsze w obsłudze aparaty cyfrowe. W tej chwili na rynku dostępne są trzy podstawowe typy cyfrowych aparatów fotograficznych: kompaktowe, bezlusterkowe oraz lustrzanki. Różnią się one głównie możliwościami jakie oferują, co wynika z różnych parametrów oraz wielkością, na którą największy wpływ oprócz samego aparatu ma dobrej jakości obiektyw.

Najbardziej profesjonalnym sprzętem, po który chętnie sięgają osoby zdecydowane rozwijać swoją pasję są lustrzanki cyfrowe. Dają one szansę otrzymać imponującą jakość obrazu (prawie zawsze lepszą niż pozostałe opisane typy aparatów), większą ostrość. Wadą będą zapewne ich znaczne rozmiary i waga, poważna cena oraz trudna obsługa, szczególnie dla początkującego. Jeżeli jednak jest się przekonanym chce się profesjonalnie rozwijać w branży fotograficznej lustrzanka będzie niezbędna.

Pragniemy pokazać Ci następny tekst na zbliżony temat. Mamy nadzieję, że Ci się spodoba. Kliknij w link – w nim oczekuje na Ciebie ciekawe zagadnienie.

Jakiś czas temu pojawiły się na rynku aparaty bezlusterkowe, które są szansą ominięcia wad lustrzanek bez poświęcania ich dobrych parametrów. Są to aparaty kompaktowe ze zmiennymi obiektywami. Mają one mniejszą wagę niż lustrzanki i pozwalają na otrzymywanie zdjęć wyższej jakości niż kompakty. Jest to ciekawa alternatywa jednak dalej trzeba pamiętać o potrzebie dźwigania ze sobą dodatkowych obiektywów co może okazać się niepraktyczne podczas między innymi letnich wyjazdów.

Trzeba wziąć też pod uwagę łatwe w obsłudze oraz najmniejsze cyfrowe aparaty kompaktowe. Jeśli nie będziemy drukować zdjęć w dużych formatach lub mocno ich kadrować prawdopodobnie będą dostateczną i poręczną propozycją. Jakość zdjęcia 10×15 cm będzie nie do odróżnienia jak w wymienionych wyżej typach aparatów, z kolei bez porównania wygodniej będzie nam go obsługiwać. Ponadto wydatek nie nadszarpnie zbyt mocno domowego budżetu.

Obojętnie który aparat kupimy, czy wybierzemy prosty obiektyw czy teleobiektyw przede wszystkim liczy się radość robienia zdjęć. Nawet najlepszy sprzęt bez chęci i doświadczenia nie zapewni udanych rezultatów.

Źródło: Sklep http://www.sigma-sklep.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *