Zrób sobie terapię zapachową we własnym domu

Na właściwą atmosferę w mieszkaniu składa się duża liczba czynników. W pierwszej kolejności tworzymy klimat przez wyposażenie wnętrz. Właściwie dobrane meble oraz różnego typu ozdoby to jednak nie wszystko w tym temacie. Pamiętajmy, że ogromne znaczenie posiadają również kolory. Przed tym, jak rozpoczniemy urządzać nasze mieszkanie, powinniśmy zapoznać się z mową kolorów. Każdy odcień posiada odmienny charakter. Często za pomocą różnych kolorów możemy wizualnie zmieniać rozmiar wnętrza.

Jednakże to nie wszystko. Często zapominamy o niezmiernie ważnym czynniku, który wyjątkowo wpływa na nasz nastrój. Jest to właściwy zapach. Powinniśmy się postarać, aby w naszym mieszkaniu zapanował miły aromat –

świece

Autor: Mr. T in DC
Źródło: http://www.flickr.com

Ludzkość zakochała się w pięknych aromatach wieki temu. Jeszcze w starożytności używane były różne kadzidełka, które wykorzystywało się też podczas religijnych obrzędów. Przenikliwy zapach potrafił wprowadzić wyznawców w niezwykły nastrój – . Z upływem wieków ludzie nauczyli się wyciągać esencje zapachu z każdej rośliny. Wymyślono również (dalej) specjalne receptury, które pozwoliły przechowywać te magiczne zapachy i zamykać je w szklanych buteleczkach. Jeszcze dzisiaj prawdziwe perfumy to elegancki podarek.

W kulturze Wschodu kadzidła to również istotny element kontemplacji. Tam aromaterapia stosowana jest od tysięcy lat. Leczenie zapachami bardzo często pojawia się również u nas. Na pewno nie będziemy mieć żadnego kłopotu z kupnem rozmaitych świeczek zapachowych. Płyny do kąpieli również możemy dostać w wielu ciekawych zapachach, zatem możemy sobie często fundować aromatyczne kąpiele. Możemy wzmocnić doznania, rozmieszczając po całej łazience świeczki yankee candle – . Ich wspaniały aromat zagwarantuje nam wyjątkowy relaks.

Wspaniały zapach jest w stanie również panować w naszych torbach albo szufladach. Niekiedy ciuchy wyciągane ze starych szaf nie pachną zbyt miło. Można to odmienić, zawieszając saszetki zapachowe. Olejki aromatyczne, które się z nich wydobywają, sprawią, że nasza odzież będzie zawsze świeża i pachnąca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *