Wyprowadzka – w jaki sposób błyskawicznie sprzedać mieszkanie?

Wnętrza w stylu skandynawskim

Autor: Dekoral.pl
Źródło: Dekoral.pl

Chociaż ludzie organizują sobie swoją przyszłość na długo w przód, zwłaszcza kiedy podejmują decyzję o wzięciu kredytu na mieszkanie albo dom, zapuszczeniu korzeni i założeniu rodziny, losy niekiedy inaczej się splatają i niektórzy zmuszeni są zmienić w ich życiu wszystko w czasie kilku tygodni. Czasami impulsem do takiej odmiany jest sytuacja materialna, czasami wręcz przeciwnie – otrzymanie znakomitej oferty zawodowej w innym miejscu, zdarza się, że w innym państwie. W takich chwilach mnóstwo wysiłku trzeba włożyć w to, aby spieniężyć nieruchomość, jak najszybciej odnaleźć nowe miejsce i skutecznie uporządkować wiążące się z tym kwestie. Jest ich bez liku – znalezienie szkoły latoroślom, pozałatwianie spraw urzędowych, rozliczenie mediów, zorganizowanie przewodu mebli.

Mamy kilka nietrudnych dróg, aby spieniężyć mieszkanie. Sprzedaż nieruchomości nie jest jednak przedsięwzięciem prostym, gdy pragniemy dostać za nią jak największe oferty w jak najkrótszym czasie. W takim momencie najlepiej tę kwestię zostawić zawodowcom, czyli agencji, która para się każdego dnia handlem nieruchomościami. Istnieje ich na polskim rynku bardzo wiele, a sprzedający jest najczęściej w o tyle korzystnej sytuacji, że to nie on opłaca pomoc takiego agenta – opłacenie usługi dokonuje się dopiero po zawiązaniu transakcji i uiszcza ją zwykle nabywca, chyba że okoliczności wymagają odmiennego podejścia.

Ściana jak nowa

Autor: Shutterstock
Źródło: Shutterstock

Jeśli jednak właściciel mieszkania nie chce korzystać z pomocy zawodowców – zdarza się, pewni ludzie po prostu nie chcą, może znajduje kogoś rzetelnego, komu chętniej chciałby przekazać dom. Jak szybko sprzedać mieszkanie, żeby zyskać jak najwięcej? Rzecz jasna niezbędne są anonse w gazetach, Internecie, czasem innych środkach przekazu i dużo cierpliwości do oglądających mieszkanie. No i najważniejsza sprawa, na jaką zwracają uwagę nawet dzieci, oglądając nowe mieszkanie – musi ono być w idealnym stanie. Jeśli mamy odpowiednio dużo czasu, trochę funduszy i ręce do pracy, najlepiej posprzątać w zostawianym mieszkaniu wszystkie kąty, odmalować ściany i zapewnić jak najlepszy wygląd lokalowi. Także jeśli wymaga to inwestycji, zwykle zwraca się to w otrzymanej ostatecznie cenie mieszkania, jaka po odświeżeniu lokalu gwałtownie wzrasta.

Jak szybko sprzedać dom, aby mieć z niego jak najwięcej? Zdaje się to nieskomplikowane, ale jak wszędzie: niedoświadczona osoba ma tu wiele miejsc, w których może łatwo popełnić kilka błędów. mieszkanie (szczegóły tu…)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *