W jaki sposób wybrać właściwą suknię i dodatki komunijne?

Tygodnie poprzedzające pierwszą komunię świętą, to czas gorączkowych przygotowań. Komunia, choć jest przede wszystkim przeżyciem duchowym, wymaga planowania i logistyki godnej najprężniej funkcjonujących organizacji. Jedną z priorytetowych kwestii, o której warto pomyśleć wcześniej, jest wybór sukni i dodatków. Zależnie od płci dziecka oraz tradycji danej parafii, może to być sukienka dla dziewczynki, garnitur dla chłopca oraz alby dla dzieci obojga płci.

Ubrania na pierwszą komunię

Autor: ubiory-komunijne.pl
Źródło: http://www.ubiory-komunijne.pl/

Wybierając sukienkę dla dziewczynki, kierujmy się najważniejszą zasadą: szyk i klasa polegają na ostrożnym doborze poszczególnych elementów, zaś nadmiar jest wrogiem wytwornych stylizacji i może zniszczyć czar nawet najpiękniejszej sukni. Na początku odpowiedzmy sobie na pytanie, jaką figurę ma córka i w jakim kroju sukni będzie wyglądać najkorzystniej. alby komunijne o łatwym fasonie, zgrabne i wizytowe, będą odpowiednie w każdej sytuacji. Zaś bardzo strojne sukienki nie będą wyglądać dobrze na dziewczynkach przy kości i niskich, gdyż będą je pogrubiać. Wybór sukni, to oczywiście sprawa gustu, ale zawsze starajmy się pamiętać o proporcjach, ponieważ najważniejszą kwestią jest to, aby dziewczynka korzystnie wyglądała w danym fasonie i komfortowo się w nim czuła.

Warto pamiętać, że ubiór do pierwszej komunii świętej, to nie tylko sukienka. Eleganckie białe buciki będą doskonałym dopełnieniem stroju. Najlepiej, żeby buty były w kolorze białym lub kremowe, na jasnej, raczej płaskiej podeszwie. Czasem dla dziewczynek produkuje się obuwie komunijne na malutkim obcasie. Najważniejsze jednak, żeby palce w butach były zakryte.

Wianki komunijne

Autor: ubiory-komunijne.pl
Źródło: http://www.ubiory-komunijne.pl/

Torebka dla dziewczynki jest tak samo istotna jak buciki. Najważniejszą sprawą jest wybór modelu pasującego do reszty stroju. Gdy suknia jest prosta, torebka może stanowić główną ozdobę stroju, gdy ma sporo zdobień, zdecydujmy się na prostą i gładką opcję. W sklepach komunijnych jest sporo koronkowych lub prostych torebeczek ozdobionych kokardkami, ozdobnymi kamykami lub kryształkami. Torebka nie ma być zbyt duża, ma zmieścić jedynie książeczkę modlitewną, różaniec oraz chusteczki higieniczne. Najlepiej dobierzmy torebkę na pasku, aby dziewczynka nie skupiała się cały czas na trzymaniu torebki i na jej pilnowaniu.

Ważną częścią stroju jest wianek. Możemy zdecydować się na klasyczny model, wianek z żywych kwiatów, wianek z woalką, toczek bądź diadem. Na głowach dziewczynek mogą pojawić się także subtelne opaski lub spinki z wpiętymi we włosy kwiatuszkami. Najlepiej jednak pozostać wiernym tradycji i wybrać raczej proste wianuszki komunijne. Delikatna ozdoba głowy jest niezwykle dziewczęca i nada dziecku uroku. lub – sprawdź ofertę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *