Eleganckie serwisy kawowe udekorują twoje mieszkanie

Autor: Zakłady Porcelany – „Ćmielów”

Ci, którzy żyją już na swoim, posiadają dom, spore mieszkanie, niezłą pracę i sporo wolnego czasu i pieniędzy, z pewnością nie zatrzymają się tylko na tym. Człowiek nie jest istotą, która w pewnym momencie uznaje, że podstawowe jego potrzeby są zaspokojone – także jeśli znajduje się pod ręką wszystko, co potrzebne do życia: ogrzany dom, nie ma głodu, przespać się można w wygodnym łóżku, a wieczorem obejrzeć fajny film na olbrzymim telewizorze, czegoś mu wciąż brakuje. Dlatego tak dużo ludzi zmierza do tego, by wystrój i wyposażenie mieszkania czy domu było jak najbardziej wyszukane, najbardziej komfortowe i najbardziej efektowne – nie tylko przez wzgląd na wizytujących i chęć wprawienia ich w zdumienie. I nie ma przyczyn, by tłumić ochotę na spełnianie tych drobnych marzeń, jest to zupełnie normalne, a nawet polecane, by w swoim kącie czuć się możliwie najlepiej.

Niezbyt tanie, ale bardzo szykowne są meble złożone z naturalnego drzewa. To fakt – są masywne, trudno takie meble przewozić, ale rekompensują to niezwykłą solidnością i wielką klasą. Jest kilka drewien, takich jak świerk, orzech czy dąb, z których tworzy się takie meble francuskie – belbazaar Mahoń jest jednak najbardziej dystyngowanym drewnem, jest przy tym na tyle masywnym drewnem, że niełatwo zniszczyć wykonany z niego mebel. Jego brązowa barwa przyciąga uwagę i przydaje pokojom dużo ciepła, stąd dobrze pamiętać o nim, jako o materiale na meble.

Inną rzeczą jest stylistyka mebli, choć te wykonane z naturalnego surowca rzadko są stylizowane na epokę modernistyczną. Sama kolorystka mebli zmusza wykonawców raczej do wykorzystywania drewna do tworzenia mebli na modłę tych z minionej ery: antyki z Francji a’la Ludwik XVII, tapicerowane fotele,biurka kolonialne zaopatrzone we wzory, żłobienia i niewielkie gzymsiki. I tak, fakt, da się przy wybieraniu biurka kierować się jedynie komfortem i przeznaczeniem, choćby pod komputer i inne urządzenia, ale o ile milej pracować na komputerze na solidnym, masywnym biurku zrobionym z litego drewna?

Dobrze zakupić kilka tego typu rzeczy dla siebie, jednak o ile własna satysfakcja i komfort są wartościowe dla gospodarza, o tyle dla odwiedzających też warto trzymać asa w rękawie. A w niemałe osłupienie wprawi odwiedzających posiłek wydany na porcelanowym, zdobionym, gustownie wykończonym serwisie obiadowym. Serwisy obiadowe takiego rodzaju rzadko widzi się w normalnym użytku, nawet w bogatych rodzinach, jednak na rodzinnych spotkaniach i od święta ich zastosowanie sprawdza się rewelacyjnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *