Interesujące fototapety

Autor: nouknouk
Nietypowe projekty wnętrz idealnie pasują do współczesnego stylu. Pole do popisu jest spore, więc efekt jest zależny od wyobraźni, ale też od poczucia stylu. Ściany to duże wyzwanie. Nowoczesna tapeta czy klasyczna farba, a może warto odmienić zupełnie dom?

W latach 90-tych zapanowała moda na tapety, które rywalizowały z drewnianymi mieszkaniami. Pomalowanie pokoju jest najbezpieczniejsze, daje też opcję błyskawicznej zmiany wystroju, gdy chcemy wymienić kolor. Przestaliśmy też obawiać się agresywnych kolorów i zabawa kolorami na ścianach jest już normą. Czarno-różowa kuchnia jest ekstrawaganckim pomysłem, chociaż takie kompozycję można ujrzeć osobiście, nie tylko w Internecie.

Rośliny samoprzylepne

Bardzo popularne są naklejki na ścianę . Roślinne wzory, secesyjne bratki lub pokrętne drzewka w kontrastującym ze ścianą kolorze. Należy jedynie przygotować najlepsze miejsce i szybko wzbogacić je modnym wzorem – podobnie błyskawicznie da się go pozbyć. W pokojach dzieci, zaraz nad spaniem mama może umieścić bohatera ulubionej bajki i budować całe historyjki z wybranymi zwierzątkami. Poza tym można też zmienić pokój malucha w bajkową łąkę.

Artystyczna fotografia

Fototapety kojarzą się znowu z XX wiekiem i nieśmiertelną meblościanką, jednak obecnie nie muszą demonstrować widoku na Wielki Kanion. Dzisiejsza fototapeta powinna przedstawiać to, czego chce klient. Wielbiciele pięknych zdjęć wybiorą oczywiście najlepsze zdjęcia dzikiej przyrody albo panoramę tętniącego życiem miasta, co bardzo dobrze łączy się industrialna konwencją. Dziwne obrazy nie mogą zasłaniać całej powierzchni, największej ściany, najlepiej, by zostały wprowadzone jako główny punkt, jednak w połączeniu z pasującym kolorem farb.

Panele szklane

W kuchni, a nawet łazience wcale nie musi królować glazura. Panele ze szkła to dobra alternatywa dla płytek.

Jeśli masz za zadanie zgłębić taki temat bardziej i chcesz przestudiować zagadnienie z innej perspektywy, to więcej znajdziesz w ofercie (http://www.max-meble.pl/) artykułu, który przeczytasz pod tym linkiem.

Między zlewem a wiszącymi szafkami można zamieścić sobie owocowe zdjęcia lub wesołe wzory na szklanych płytach. W łazience szkło w kolorze głębokiego turkusu, dobrze oświetlone, zrobi piorunujące wrażenie na wszystkich. To faktycznie rozwiązanie dla ceniących sobie ekstrawagancję połączoną z elegancją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *