Odpręż się we własnym mieszkaniu

W naszych czasach ludzie żyją szybciej, najczęściej pomiędzy zarabianiem pieniędzy, rodziną, przyjaciółmi, różnorodnymi pasjami, pracami domowymi…Dało by się tak jeszcze wypisywać długo. Każdy walczy codziennie ze stresującymi momentami. W całym tym biegu nie wolno jednak zapomnieć o relaksie. Nikt nie da rady pracować na najwyższych obrotach bez wytchnienia. Najlepiej odprężyć się we własnym domu.

Stwórz sobie azyl

meble kuchenne   slider

Autor: Mebel Rust
Źródło: Mebel Rust

Najważniejsze jest, by w domu mieć miejsce, gdzie czujemy się spokojnie i bezpiecznie. Może to być sypialnia, może to być pokój dzienny. Należy przeznaczyć kilka chwil na urządzenie sobie takiego kącika. Delikatne, przytłumione światło, ulubione kolory, ulubiony fotel albo sofa, puszysty koc, albo poduszki – niby niewiele, a jednak parę rzeczy może stworzyć nam idealne miejsce do odpoczynku. Przystosujmy je do swoich gustów. idealnym rozwiązaniem, które przeżywa renesans są podnóżki. Jeśli lubimy relaksować się półleżąc, a nie mamy miejsca na sofę czy szezlong, podnóżek przy fotelu sprawdzi się idealnie.

Znajdź czas dla siebie

Meble to jednak nie wszystko. Zadbajmy o to, aby w naszym miejscu relaksu panował spokój. Jeśli nie możemy sobie pozwolić na wygospodarowanie całego pomieszczenia dobrze jest zastanowić się nad zakupieniem parawanu, albo odgrodzeniem się od reszty domu innym sposobem. Da się do tego celu wykorzystać półkę z książkami, albo pas tkaniny podwieszony pod sufitem.

Każdy człowiek potrzebuje czasem chwili dla siebie. Potrzebuje odciąć się od wszystkiego – od pracy, domowników, wiadomości. W związku z tym tak istotne jest, by w mieszkaniu, w miejscu, w którym czujemy się dobrze, zaaranżować przestrzeń tylko dla siebie. Takie, w którym w spokoju można poczytać książkę albo gazetę, posłuchać muzyki, albo po prostu poleniuchować spoglądając przez okno. Możemy tam postawić świece do aromaterapii, jeśli lubimy ich aromat. Tak właściwie ogranicza nas wyłącznie wyobraźnia.

Nawet w malutkim mieszkaniu da się wygospodarować przestrzeń na kącik odpoczynku. Pomocny będzie portal (link tutaj). Po nerwowym dniu nie ma nic lepszego, niż chwila dla siebie z kubkiem dobrej herbaty. A sama świadomość, że przygotowaliśmy sobie takie miejsce może pomóc w poradzeniu sobie z codziennymi trudnościami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *