Świat pełen komputerów

W dzisiejszych czasach komputery są właściwie wszędzie. Od dekad ludzkość wojuje z groźnymi infekcjami komputerowymi, które umieją sparaliżować sprzęt. Niedawno wirusy wyewoluowały i stały się straszliwym narzędziem w rękach krajów i stronnictw terrorystycznych. Każdego dnia na całym świecie występują kradzieże cennych danych oraz próby uzyskania dostępu rządowych komputerów.

– Bezpiecznie w sieci4e326e2486b15.jpg|R|W=200|ALT=bezpieczeństwo w sieci|TITLE=bezpieczeństwo w sieci]

Zarazki internetowe zagroziły nawet telefonom komórkowym.

Jeśli po przeczytaniu tego tekstu będziesz pragnął poszerzyć dane na opisywany temat, to pomocne omówienie (http://www.sklepmardrew.pl/4177-lahti-pro-trzewiki-ochronne-meskie-skora-4177.html) niesamowicie Ci może pomóc – chodź i zobacz!

Dlatego każda firma, które gromadzi wartościowe dane, ma zaliczyć audyt informatycznego bezpieczeństwa.

Audyt bezpieczeństwa informatycznego jest kontrolą całości działania systemu komputerowego w firmie. Wykonywany przez zespół zdolnych specjalistów od kwestii informatyki. Taka prawda, że nawet sprawny administrator, jakiego zatrudniasz, może zrobić błąd, który może mieć długofalowe skutki.

Internet

Czasem człowiek nie widzi pewnych rzeczy, więc warto opłacić zewnętrzny zespół specjalistów, który popatrzy na całość świeżym okiem. Wynajmując audytorów, dostajesz pewność, że są to informatycy, którzy mają opanowane takie rzeczy, jak analiza wymagań czy obecne zagrożenia wirusowe.

Dwa lata temu w mediach wspomniano o wirusie, który na wiele miesięcy sabotował irański projekt budowy głowicy jądrowej. Te właśnie wydarzenie wskazuje na to, jak dużo ważnych dla światowego pokoju instytucji jest zagrożonych atakiem cyfrową.

Analitycy stwierdzają, że o ile rozpocznie się kolejna globalna wojna, będzie się ona zasadzać przede wszystkim na starciach elektronicznych. Samoloty zastąpią zespoły informatyków, którzy będą starali się rozkładać na łopatki kraje i banki przez agresje sieciowe. To nie jest scenariusz dalekiej przeszłości, takie zdarzeniu już miało miejsce. Kilka lat temu grupa petersburskich hakerów rozłożyła na łopatki estoński system komputerowy. Tak prezentuje się przyszłość świata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *