Osobisty trening – atlas, czy trenażer

Fitness w domu – orbitrek, czy bieżnia?
Wszyscy wiemy, jak istotny jest aktywny tryb życia. Jakim sposobem jednak ćwiczyć, kiedy żyjemy w nieustannym pośpiechu i nie mamy czasu na wyjście na siłownię? To łatwe ! Można zaopatrzyć się w sprzęt fitness w domu. Niezwykle popularne są bieżnie treningowe oraz orbitreki. Co jednak wybrać? Postaramy się znaleźć odpowiedź na pytanie „bieżnia do biegania, czy orbitrek kettler?”

Bieżnia treningowa

Odzież sportowa

Autor: Adidas
Źródło: Adidas

Bardzo popularnym sprzętem fitness do trenowania w domu jest bieżnia treningowa (tutaj sprawdzisz ceny bieżni). Urządzenie to pozwala na bieganie bez przeszkód w domowym zaciszu . Warto zaznaczyć, że ćwiczenia te są wygodne i bezpieczne. Trenując na bieżni spalamy tkankę tłuszczową, zmniejszamy poziom cholesterolu i podnosimy wydolność krążeniowo-oddechową. Ćwiczenia mają wpływ również na naszą sylwetkę – modelują mięśnie nóg oraz pośladków. Dobrym wyborem jest bieżnia magnetyczna.

Jeśli absorbują Cię opisywane w tym artykule tematy i masz ochotę zobaczyć więcej wiadomości na tego typu temat – wejdź tu hematolog wrocław.

Ten typ bieżni pozwala na łatwiejszy i naturalniejszy bieg oraz marsz. Dodatkowo możemy dowolnie regulować tempo przesuwania się taśmy, czego nie można powiedzieć o bieżni magnetycznej. Został jeszcze wybór producenta – chcemy wszak zakupić dobre urządzenie, które będzie pracowało przez długi czas.

ćwiczenia na orbitreku

Autor: JBLM MWR
Źródło: http://www.flickr.com

Należy tu powiedzieć, że orbitrek thorn (zobacz tutaj: orbitreki) to znakomity wybór. Thorn cieszy się dużym zaufaniem i zapewnia niepodważalną jakość swych produktów.

Trenażer
Może warto jednak pomyśleć nad nabyciem orbitreku? Te urządzenia mają w sobie mnóstwo zalet, które należy zauważyć. Trenażer mniej obciąża stawy, maleje więc ryzyko urazu. Dodatkowo, ćwiczenia na orbitreku angażują także mięśnie ramion, pleców i klatki piersiowej. Jeśli nie mamy zamiaru wydać jednak zbyt wiele pieniędzy, właściwym wyborem będzie orbitek. To urządzenie przeważnie jest mniej kosztowne od trenażerów innego rodzaju, zaś komfort treningu wcale nie jest dużo mniejszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *