Serwerownia

Obecnie w zasadzie w każdym miejscu używa się sprzętu komputerowego. Służy on usprawnieniu pracy biurowej, zastępując maszyny liczące, ułatwia komunikację, pozwala na sprawny przepływ dokumentów. Natomiast do właściwego działania sprzetu komputerowego niezbędne są serwery.

serwery

Autor: zorro delavega
Źródło: http://www.flickr.com
Funkcję serwera pełnić może po prostu pojedynczy komputer. By jednak móc w pełni spożytkować możliwości sieci komputerowej, stosuje się zazwyczaj serwery w postaci profesjonalnych urządzeń. Miejsce, gdzie przechowuje się wszelkie urządzenia takie jak serwery, nazywa się serwerownią. W miejscu tego rodzaju pracują wykwalifikowani informatycy, którzy są zaznajomieni zarówno ze sprzętem, jak i ze specjalistyczną terminologią. Nieobce są im więc nazwy typu „winsvrstd 2008r2 sngl olp nl”.

Serwerownie – charakterystykaPrzyrządy, które umieszczone są wewnątrz serwerowni, do których może należeć switch HP J9280A, umieszczone są często w specjalnie do tego celu przystosowanych szafach. Również atmosfera tam panująca musi być odpowiednio dostosowana. Maszyny bowiem, w szczególności umieszczone na jednej, stosunkowo ciasnej przestrzeni, mogłyby się szybko przegrzewać. Optymalna temperatura powietrza we wnętrzu serwerowni to 20 stopni. Wilgotność natomiast nie powinna przekraczać 40%. W niektórych serwerowniach działają specjalne urządzenia, które mają na celu mierzyć wyżej wymienione wartości i podawać ich poziom. W serwerowni ogromnie ważne jest źródło zasilania. By wyeliminować zagrożenie utraty dopływu energii elektrycznej, używa się zazwyczaj więcej niż jedno źródło zasilania. W serwerowni, gdzie używane są takie narzędzia jak J9019B, jest bardzo dużo różnego rodzaju i zróżnicowanej długości kabli (przewód zobacz (sprawdź przykłady) i taśmy Panasonic). Dla ich uporządkowania również stworzono różnorodne rozwiązania technologiczne. Oczywiście przydadzą się różnego rodzaju zasilacze (zobacz też w tym miejscu: Zasilacze), szczególnie awaryjne.

Rodzaje narzędziUrządzenia takie jak przełącznik J9661A służą do rozdzielania sygnału. Mówiąc wprost, jest to przyrząd w kształcie zazwyczaj niedużego pudełka, do którego można podpiąć dużo kabli. Ilośc gniazdek uzależniona jest od modelu urządzenia. A modeli tych oferowanych jest bardzo wiele. Kolejnym z nich jest J9794A. Dla przeciętnego użytkownika pomiędzy tymi rodzajami nie ma zbytnich różnic. Dla pracownika, który ma codziennie do czynienia z tymi urządzeniami, z pewnością różnice są diametralne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *