Użycie klimatyzacji i osuszaczy powietrza w codziennym życiu

Od czasów, gdy jednemu bystremu człowiekowi był potrzebny jakiś wynalazek do osuszania papieru, odrobinę poprawiło się nasze życie w najgorsze upały. Jak to było? Pewien Brytyjczyk, będąc w skomplikowanej sytuacji w swoim warsztacie, gdzie obecna była przeraźliwa wilgotność, a on miał w tym miejscu mnóstwo papieru, skonstruował urządzenie, które odciągało z powietrza nadmiar wilgoci.

Nie zwlekaj – jeśli spodobał Ci się ten wątek, to kompleksowy opis (https://www.autopietrzak.pl/) możesz też obejrzeć pod poniższym linkiem. Wiadomości opracowaliśmy dla Ciebie z ochotą.

Nie byłoby to może na tyle wyjątkowe osiągnięcie, gdyby nie fakt, że skutkiem ubocznym działania tego wynalazku było chłodzenie powietrza. W taki sposób powstały klimatyzatory

klimatazacja

Autor: SashaW
Źródło: http://www.flickr.com/photos/sashawolff/3461164440/

g|L|W=155]Od tamtego czasu odpowiednio wykonane, o wiele skuteczniejsze, cichsze i tańsze produkty takiego typu da się spotkać w bardzo wielu miejscach: w instytucjach publicznych, na poczcie, w szpitalach, w marketach spożywczych. Lecz nie tylko – postęp w technologii i przystosowanie urządzeń do odrobinę mniejszego pochłaniania prądu umożliwiły wykorzystanie klimatyzacji również w środkach komunikacji miejskiej, a także w autach osobowych, gdzie systemy te są niewielkie, a przy tym całkiem wydajne. Klimatyzatory da się zobaczyć także w prywatnych lokalach mieszkalnych, chociaż nie da się zapomnieć, że systemy takiego rodzaju nie należą ani do najtańszych, ani do najbardziej ekonomicznych, wymagają też zamontowania wywiewu ciepłego powietrza na zewnątrz budynku, a to jeszcze jeden koszt. W reakcji na to zapotrzebowanie zrodziły się trochę może słabsze, ale bardzo użyteczne do doraźnego użycia klimatyzatory przenośne, które wyglądają trochę jak stojące kaloryfery – z tą różnicą, że dmuchają bardziej zimnym powietrzem, niż ogrzanym.

Klimatyzacja w pokoju

Autor: Yasna Communications
Źródło: Yasna Communications

Pierwotny wynalazek Anglika nie był jednak zapomniany, zaś zapotrzebowanie na duże suszarki jest nadal duże.

Zajmujący materiał? Jeżeli tak uważasz, to kliknij ten link, wyczerpujący artykuł (https://kbsound.pl/52-soundaround), który tam miejscu się znajduje, również jest coś interesującego.

Działające trochę podobnie do klimatyzatorów, ale całkowicie inaczej przystosowane do wykonywanego zadania osuszacze powietrza da się zobaczyć szczególnie na placach budowy, gdzie intensywnie parą pracują, szczególnie w chłodniejszych porach roku, kiedy szybko należy pozbyć się wilgoci ze świeżo pomalowanych ścian, zapraw i pozostałych substancji. Maszyny tego rodzaju czasem stosowane są też w budynkach, które należy szybko osuszyć po powodziach – widzi się to znacznie mniej często, ale osuszacze bardzo skutecznie wywiewają ze ścian zalanego domu resztki wody, dzięki czemu zamarzająca woda nie uszkodzi ścian.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *