Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż

Dekoracje świąteczne, bombki

Autor: home&you
Źródło: home&you
Narodzenie Pańskie to święto przepełnione urokiem, domowego ciepła, miłości, które zazwyczaj spędzamy w gronie najbliższych nam osób. Jest to jedno z najstarszych świąt katolickich. Do kolacji wigilijnej siada się po zapadnięciu zmroku, w chwili, gdy za oknem zabłyśnie pierwsza gwiazdka. Maluchy kochają wyczekiwać tej chwili, co jakiś czas podchodząc do okna i wyczekując jej. Zaczyna się ona od łamania się opłatkiem i składania sobie życzeń. Po uroczystej bożonarodzeniowej wieczerzy nastaje moment na prezenty, które mieszczą się pod ślicznie przystrojoną choinką.

choinka należy do najmłodszych ozdób Bożego Narodzenie, bowiem przywędrowała do Polski z Niemiec zaledwie z końcem XVIII wieku. Początkowo bombki bombki ze styropianu na choinkę były proste. Przystrajano ją orzechami, piernikami, słodyczami oraz świeczkami. świeczki miały symbolizować światło Chrystusa, a gwiazda, którą umieszczano i do dziś się umieszcza na wierzchołku choinki miała przypominać o Gwieździe Betlejemskiej. Po pewnym czasie zaczęły pojawiać się na niej coraz to bardziej rozmaite ozdoby. Trzeba mieć na uwadze, że są one niezmiernie ważne, gdyż między innymi dzięki nim odczuwa się atmosferę tego czasu.

To zagadnienie jest dla Ciebie interesujące? Kliknij odnośnik do www (memento-wroc.pl/), a przeczytasz informacje na opisywany wątek, który z pewnością Cię zaciekawią.

ozdoba choinkowa

Autor: Jinx!
Źródło: http://www.flickr.com

Niejeden pomysł na ozdoby choinkowe możemy odszukać w Internecie. Mogą to być przykładowo naturalne ozdoby takie jak suszone plastry jabłek czy cytrusów, dekoracje z makaronu lub papieru. Nic jednak nie przebije choinki, na której znajdują się ozdoby wykonane osobiście przez nasze dzieci. Tak samo rodzicom jak i dzieciom takie wspólne tworzenie dekoracji przynosi sporo uciechy i bardzo jednoczy. Wtenczas już bardzo mocno jest wyczuwany ten niezapomniany, rodzinny, świąteczny klimat.

Ręcznie robione ozdoby choinkowe to na przykład długie, kolorowe łańcuchy zrobione z papieru lub bibuły, szyszki, które wspólnie zostały znalezione a następnie pomalowane wieloma kolorami czy też pierniczki o rozmaitych kształtach. Sugestii jest wiele, ale najistotniejsze, ażeby były one wykonywane wspólnie przy dźwięku kolęd i w miłej, rodzinnej atmosferze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *