Nowe porządkowanie w ubraniach|Sezonowa wymiana garderoby

Wielkimi krokami skrada się do nas jesień. Chociaż wrześniowe słońce potrafi jeszcze mocno przypiec, to zdarzają się takie dni, kiedy w powietrzu można poczuć jesienny chłodek. Pomału wydobywamy z dna naszej szafy cieplutkie bluzy i przeciwdeszczowe okrycia. Jest to również doskonała pora, aby przyszykować naszą szafę na zmianę pory roku. Zwiewne sukieneczki, czy balerinki pomału muszą ustępować miejsca rzeczom, które zapewnią nam ciepło i uchronią przed zbliżającą się chlapą.

Warto w takim razie wybrać się na duże zakupy i nabyć odpowiednią odzież. Nim jednak zrobimy rajd po galeriach handlowych, sprawdźmy, co tak naprawdę będzie nam niezbędne. Przejrzyjmy garderobę z ubiegłego roku (kup kozaki od Może się okazać, że wiele z nich jeszcze się nadaje do użytku. Warto właśnie w tej chwili dać do czyszczenia nasze puchowe kurtki i zimowe płaszcze. Pamiętajmy również o przeglądzie zimowego obuwia. Może się okazać, że w naszych zimowych butach trzeba dokonać wymiany fleków. Jeżeli zajmiemy się tym wszystkim teraz, pierwszy śnieg nas nie zaskoczy.

buty ziomowe

Autor: VIVOBAREFOOT
Źródło: http://www.flickr.com

Mnóstwo popularnych marek, takich jak, posiada w sprzedaży jeszcze jesienno- zimową kolekcję z zeszłego roku. Warto w takim razie rozglądać się po sklepach dokładnie. Możliwe, że uda nam się zakupić płaszcz albo wełniany sweter w bardzo promocyjnej cenie. Już za jakiś czas pojawią się propozycje na ten rok, które będą o wiele droższe. Jest to zatem naprawdę najlepsza okazja, aby znaleźć dla siebie coś odpowiedniego w niższej cenie.

Pamiętajmy, że kupując buty na zimę , trzeba zwrócić wyjątkową uwagę na surowiec, z jakiego są zrobione. Lepiej zapłacić trochę więcej, ale za wysokiej jakości obuwie, które zapewni nam w zimie odpowiednią ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, jak deszcz czy mróz. Podeszwa też posiada wielkie znaczenie (zobacz tutaj). Powinna być odpowiednio gruba, tak aby jeszcze bardziej chronić nasze stopy przed zimnem.

Jeśli masz ochotę poznać więcej informacji na tego typu temat, to kliknij ten link – jest tu bardzo świeża treść (e-militaria.pl/saszetki-i-nerki-helikon-574) w kontekście tej tematyki.

Musimy pamiętać, że najwięcej energii cieplnej ucieka z nas głową i właśnie stopami, dlatego w szczególności powinniśmy w okresie zimowym zadbać o te właśnie partie ciała. Buty muszą również być nieco luźniejsze, abyśmy mogli swobodnie poruszać palcami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *